Офіційний сайт Бериславської міської ради

8 Травня 2019

Маємо досвід вартий наслідування

На базі Бериславського дошкільного навчального закладу №3 (ясла-садка) відбувся семінар-практикум для керівників закладів освіти району та міста


Впродовж останніх трьох років педагогічний  колектив ДНЗ №3 за активною участю батьків та  дітей проводив наукову дослідницько-експериментальну роботу з теми «Формування особистісно-орієнтовного середовища сучасного дошкільного навчального закладу засобами музейної педагогіки». До роботи були залучені  працівники  районного  краєзнавчого музею, освітніх установ міста – закладів повної загальної середньої освіти № 1,3,4,5, музичної школи, дитячої бібліотеки,  ДЮСШ  ім. В.Сергєєва, центру дитячої творчості, педагогічного коледжу.

В кожній групі створені змістовні, насичені, естетично оформлені тематичні міні-музеї, які під час проведення семінару презентували діти-екскурсоводи та загально-садовий музей «Бери слав – рідне місто». Творчою групою закладу  розроблена краєзнавча парціальна програма про рідне місто (програма є другою в закладах освіти області), яка успішно втілилася  в життя і сприяла вивченню рідного краю та формуванню патріотичних почуттів у дошкільників. Зміст програми доповнювався, відбувався пошук нових засобів, методів і прийомів музейної педагогіки та інших сучасних інноваційних  технологій. Проведена велика ґрунтовна робота по створенню методичного забезпечення освітньої діяльності з дошкільниками з врахуванням їх вікових можливостей та особливостей розвитку – програми, плани, методичні рекомендації для роботи в музейному розвивальному середовищі за краєзнавчою програмою, створена система практичного, ілюстративного, ігрового, відеоматеріалу для реалізації програмових завдань.

Розроблена система роботи в міні-музеях та за краєзнавчою програмою стала предметом презентації досвіду, як в теоретичній так і практичній частинах семінару-практикуму.

Кожен з виступаючих – директор закладу М.В.Верховська, вихователь-методист Т.С.Терещенко, практичний психолог Н.В.Власенко, вихователі, вихователі-методисти Н.С.Кобилянська, В.В.Плохотник, І.Ю.Чабанова, Л.В.Чапни глибоко та змістовно розкрили різні аспекти  експериментальної роботи та зміст конкретної роботи з дітьми, вихователями,  батьками. Учасники семінару-практикуму мали можливість ознайомитися з сучасними підходами творчих, професійно підготовлених вихователів до організації освітньої діяльності в міні-музеях з дітьми різних вікових груп, проаналізувати власний досвід роботи, взяти на замітку цікаві види роботи та долучити їх до своєї практичної діяльності в майбутньому.

За оцінкою наукового керівника дослідно-експериментальної роботи  – старшого викладача кафедри теорії і методики дошкільної, початкової освіти та мовних комунікацій Комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради Вікторії Мусієнко семінар  був насичений цікавою, корисною інформацією, що є необхідною і якою можна  і треба поділитися з іншими закладами дошкільної та  загальної середньої освіти.
«Новітньо, високопрофесійно, змістовно, цікаво, результативно, сучасно, вдумливо, усвідомлено, естетично!», – це слова завідувача районного методичного кабінету І.А.Кудрявцево, що зазначені в Книзі відгуків по закінченню семінару-практикуму.

Учасники семінару стверджували, що результати роботи педагогічного колективу – це  підвищення активності дітей в процесі пізнавання, виховання допитливості та патріотичних почуттів, формування особистісних якостей дітей, а також вдосконалення фахової майстерності педагогічних працівників, а сам освітній процес  – рух у відповідності з сучасними тенденціями дошкільної освіти та нової української школи.

Онлайн запис на прийом до Центру надання адмінстратиних послуг Бериславської міської ради
Оголошення
Адміністративні послуги
Цивільний захист
Нові назви вулиць
Бюджет
Протидія корупції
Містобудування
та архітектура
Квартирний
облік
Закупівлі
Громадські
обговорення
Очищення
влади
Прийом
громадян
Комунальні
підприємства
Заклади
освіти
Медичні заклади
Реєстрація
місця проживання
ОСББ
Карта
міста
Органи
державної влади
Комунальна власність
Доступ до
публічної інформації
Громадський
проект "Бюджет участі"


Як дістатись?

Бериславська міська рада вітає

З Днем народження

08 квітня – Сезоненка Сергія Генадійовича, старосту Раківського старостинського округу, члена виконавчого комітету міської ради

20 квітня – Юрчука Миколу Дмитровича, депутата міської ради

26 квітня – Бабіч Ольгу Василівну, старосту селища Шляхове, члена виконавчого комітету міської ради

Зичимо Вам невичерпної наснаги і непохитного оптимізму, здійснення задумів, розуміння і підтримки колег. Бажаємо міцного здоров’я, щастя, миру, злагоди, добра, родинного благополуччя, впевненості та довгих років життя без тривог і невдач.

Олександр ШАПОВАЛОВ, міський головаКонсультації з громадськістю Бериславської міської ради
Президент України. Офіційне інтернет-представництво

Урядовий портал. КМУ

Верховна рада України

Херсонська обласна рада. Офіційний інформаційний сайт

Херсонська обласна державна адміністрація

Херсонська міська рада

Бериславський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Проект Міністерства юстиції України «Он-лайн будинок юстиції»
ВО Рух захисту української мови
Патронат над дитиною
Асоціація міст України