Офіційний сайт Бериславської міської ради

20 Лютого 2020

Не купуйте дикорослі, лісові квіти.

Державна екологічна інспекція у Херсонській області, розповсюдила попередження щодо незаконного збору рідкісних ранньоквітучих, ендемічних, реліктових і таких, що знаходяться під загрозою зникнення видів рослин, а також рослин, занесених до Червоної книги України.
В період настання весняного тепла, закінчення зими – початку весни, на вулицях можна зустріти торговців першими весняними квітами, але здебільшого вони Червонокнижні. Серед них підсніжники, шафран (крокус), білоцвіт, конвалія (ландиш).

У інспекції зазначили, що за незаконне придбання та збут квітів з Червоної Книги України передбачено штраф від 510 до 1700 гривень з конфіскацією рослин.

Українські екологи закликають не купувати весняні первоцвіти, тим самим скорочуючи попит, скоротиться і пропозиція. Практично усі весняні лісові квіти в Україні опинилися на межі зникнення.

1. Підсніжник білосніжний (звичайний).
Ця рослина навесні користується величезним попитом, часто її масово збирають для продажу або пересадки. У зв’язку з цим вже в багатьох місцевостях, де колись підсніжників було багато, вони зникають або повністю зникли. Підсніжник потребує охорони, він занесений до Червоної книги України з 2009 року.


2. Шафран Гейфеля (Крокус).
Шафран – зникаюча декоративна ранньовесняна рослина, занесена до Червоної книги України. У народі їх називають брандушками, маслянками або серенками. Це багаторічна бульбоцибулинна трав’яниста рослина заввишки 25-35 см з поодинокими, фіолетовими, іноді сніжно-білими квітками.


3. Білоцвіт весняний.
Ця рослина є рідкісним видом флори України та також внесена до Червоної книги України. Ареал поширення білоцвіту весняного, охоплює більшу частину земель України та досить поширена в нашій області, однак її безконтрольне добування може змінити ситуацію.


4. Конвалія (ландиш).
Конвалія належить до трав’янистих багаторічних рослин. Росте конвалія в мішаних і листяних лісах. Тіньовитривала рослина. Поширена майже по всій Україні. Часто утворює куртини і зарості. Конвалії отруйні. Худоба, наївшись їх, може загинути. У людини при отруєнні конвалією з’являється нудота, запаморочення, судоми.


У відповідності до статті 19 Закону України «Про Червону книгу України» спеціальне використання (добування, збирання) об’єктів Червоної книги України здійснюється у виняткових випадках лише у наукових і селекційних цілях, у тому числі для розмноження, розселення і розведення у штучно створених умовах, а також для відтворення популяцій на підставі рішень Національної комісії з питань Червоної книги України.

У разі виявлення порушень вимог природоохоронного  законодавства щодо реалізації ранніх весняних квітів негайно інформуйте Державну екологічну інспекцію у Херсонській області за тел. 0552 – 26-23-87.

Як дістатись?

Бериславська міська рада вітає

з Днем народження

25 лютого – Стародубця Сергія Леонідовича, депутата міської ради

Зичимо Вам невичерпної наснаги і непохитного оптимізму, здійснення задумів, розуміння і підтримки колег. Бажаємо міцного здоров’я, щастя, миру, злагоди, добра, родинного благополуччя, впевненості та довгих років життя без тривог і невдач.

Олександр ШАПОВАЛОВ, міський голова

 

 Онлайн запис на прийом до Центру надання адмінстратиних послуг Бериславської міської ради


Оголошення


Нові назви вулиць


Бюджет


Громадський
проект "Бюджет участі"


Містобудування
та архітектура


Квартирний
облік


Закупівлі


Громадські
обговорення


Очищення
влади


Прийом
громадян


Комунальне
підприємство


Дитячі
садочки


Прописка
виписка


ОСББ


Карта
міста


Органи
державної влади


Консультації з громадськістю Бериславської міської ради
Президент України. Офіційне інтернет-представництво

Урядовий портал. КМУ

Верховна рада України

Херсонська обласна рада. Офіційний інформаційний сайт

Херсонська обласна державна адміністрація

Херсонська міська рада

Бериславський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Проект Міністерства юстиції України «Он-лайн будинок юстиції»
ВО Рух захисту української мови
Патронат над дитиною
Асоціація міст України