Офіційний сайт Бериславської міської ради

28 Квітня 2018

Право на безпечну і здорову працю

Немає нічого більш очевидного і незаперечного для людства, ніж право на життя. Більша частина населення проводить майже третину свідомого життя на робочому місці, вносячи цим свій внесок у розвиток суспільства. Праця є джерелом доходів, необхідних для задоволення основних потреб людини, дозволяє їй вести здоровий і продуктивний спосіб життя.
За даними Міжнародної організації праці (далі – МОП), в світі щорічно стається 2,3 мільйона пов’язаних з працею смертельних випадків, 1,95 мільйона чоловік помирає від професійних захворювань.
Починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу, відзначають 28 квітня, як Всесвітній День охорони праці. З 2007 року цей день відзначається і в Україні. Цього року МОП визначено девіз Дня охорони праці – “Захищене і здорове покоління”, який збігається із завданням й метою Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею, що відзначатиметься 12 червня. Забезпечення гідних і безпечних умов праці передбачено в Національній доповіді Уряду України “Цілі сталого розвитку: Україна”, що була представлена 15 вересня 2017 року. У цьому документі визначено показники досягнення цілей сталого національного розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів і принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни. Одна із цілей – гідна праця та економічне зростання, її реалізація в інтересах молодого покоління потребує узгодженого комплексного підходу до викорінення дитячої праці та популяризації культури профілактики безпеки і гігієни праці. Збереження здоров’я молодого покоління позитивно впливатиме на розвиток національної економіки. Відомо, що витрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молоді у майбутньому стають значно більшими, ніж стосовно дорослих працівників. Адже виробнича травма, яку молода людина отримує на початку свого трудового життя може призвести до довгострокових порушень її здоров’я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористається набутими під час навчання знаннями.

Підвищенню рівня безпеки праці в певній мірі сприяє постійна робота страхових експертів з охорони праці Фонду соціального страхування України. Виконуючи одне із головних завдань Фонду страхові експерти з охорони праці проводять цілеспрямовану роботу по профілактиці та запобіганню виробничому травматизму на підприємствах, установах та організаціях області, надають всебічну допомогу страхувальникам з організації належного рівня охорони праці. Фахівці Фонду надають консультативну, методичну та інформаційну допомоги страхувальникам у створенні та реалізації ефективної системи управління охороною праці, вивчення і поширення позитивного досвіду запровадження безпечних умов праці, ведення пропаганди з цих питань.

Ця робота буде успішною, якщо є тісний зв’язок страхового експерта з охорони праці та роботодавцем. Значна увага приділяється організації навчання та проведенню інструктажів працівникам з питань охорони праці; виконанню робіт з підвищеною небезпекою, підготовленості працівників, зайнятих на таких роботах. Співпраця з цих питань дає змогу досягти вагомих успіхів у створенні комфортних умов праці на кожному робочому місці, в кожному структурному підрозділі підприємства. Головним пріоритетом у цій роботі була і залишається людина. А її життя не можна недооцінювати чи зневажати.

Тож, напередодні Всесвітнього Дня охорони праці слід відзначити підприємства і організації на яких стан охорони праці знаходиться на належному рівні та службою охорони праці ведеться постійна робота по удосконаленню методів організації праці направлена на створення безпечних та нешкідливих умов праці, а саме:

– серед страхувальників Бериславського району – ТОВ “Берислав-хлібозавод”, ДНЗ “Бериславський професійний аграрний ліцей”;

– серед страхувальників Великоолександрівського району – Філія “Великоолександрівський райавтодор” ДП “Херсонський облавтодор”, СВК “Борозенське”;

– серед страхувальників Нововоронцовського району – Гаврилівське професійно-технічне училище №26;

– серед страхувальників Високопільського району – Архангельський професійний аграрний ліцей, КЗ “Високопільський центр первинної медико-санітарної допомоги”.

Закликаємо всі заінтересовані сторони сприяти організації гідних і безпечних умов праці для молодих працівників, долучатися до роботи з формування культури безпеки та гігієни праці.

Кожний день українського народу наповнений працею. Тож давайте прагнути досягти того, щоб кожний день цієї праці був безпечним.

Як дістатись?

Бериславська міська рада вітає

з Днем народження

25 лютого – Стародубця Сергія Леонідовича, депутата міської ради

Зичимо Вам невичерпної наснаги і непохитного оптимізму, здійснення задумів, розуміння і підтримки колег. Бажаємо міцного здоров’я, щастя, миру, злагоди, добра, родинного благополуччя, впевненості та довгих років життя без тривог і невдач.

Олександр ШАПОВАЛОВ, міський голова

 

 Онлайн запис на прийом до Центру надання адмінстратиних послуг Бериславської міської ради


Оголошення


Нові назви вулиць


Бюджет


Громадський
проект "Бюджет участі"


Містобудування
та архітектура


Квартирний
облік


Закупівлі


Громадські
обговорення


Очищення
влади


Прийом
громадян


Комунальне
підприємство


Дитячі
садочки


Прописка
виписка


ОСББ


Карта
міста


Органи
державної влади


Консультації з громадськістю Бериславської міської ради
Президент України. Офіційне інтернет-представництво

Урядовий портал. КМУ

Верховна рада України

Херсонська обласна рада. Офіційний інформаційний сайт

Херсонська обласна державна адміністрація

Херсонська міська рада

Бериславський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Проект Міністерства юстиції України «Он-лайн будинок юстиції»
ВО Рух захисту української мови
Патронат над дитиною
Асоціація міст України