Офіційний сайт Бериславської міської ради

23 Січня 2020

Президент України відкликав поданий раніше до Верховної Ради законопроект «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)»

Це було зроблено з метою доопрацювання. Тепер ми маємо ситуацію, коли для схвалення законопроекту треба кілька етапів голосування, а під час фінального ухвалення знадобляться триста голосів на його підтримку. Реформа з децентралізації розпочалась ще у 2014 році. Я згоден з тим, що вона потрібна Україні.

Ця реформа повинна змінити адміністративно-територіальний устрій у державі, форми взаємодії між громадами та центральною владою. Для чого все це робиться? На мою думку, головна мета – отримання позитивних змін, у першу чергу, в маленьких селах. Але, для того, аби реформа запрацювала саме в глибинці, нове законодавство повинно бути не просто гарним, а досконалим. На Херсонщині є випадки, коли вже створені ОТГ не можуть отримати у розпорядження землі, які знаходяться поза межами населених пунктів, затягується погодження документів Кабміном на зміну цільового призначення земель.

Зізнаюсь, я багато очікував від цього документу, однак він мене розчарував. Показовою можна вважати і реакцію Німеччини. Влада цієї європейської держави через посольство висловила свої критичні зауваження, в яких говориться про те, що якість не повинна страждати через швидкість.

Я не буду зупинятись на перевагах, чи суттєвих змінах, які пропонуються новим законопроектом. Хочу лише зауважити, що новий для України інститут префектів значно посилює вплив Президента держави на органи місцевого самоврядування. Це прямо суперечить самій ідеї децентралізації. Ми можемо отримати в особах префектів фактично президентських «смотрящих» на місцях. Крім цього, префект з такими повноваженнями, які закладені у законопроекті, фактично підмінятиме багато діючих контролюючих органів, дублюючи їх функції. Я проти такого неефективного державного управління.
Префект також отримає право призупиняти дію актів місцевого самоврядування через їхню можливу невідповідність Конституції. Це на мою думку може призвести до корупційних проявів. Скориставшись правом тимчасово призупиняти повноваження будь-якого органу місцевого самоврядування, Президент зможе призначити державного уповноваженого. Це, на мій погляд, пряме порушення виборчих прав мешканців територіальної громади.

На сьогодні у Конституції України містяться назви всіх областей України, а новий законопроект передбачає вільне утворення, ліквідацію та зміну меж областей. На мій погляд, це може нести загрозу з урахуванням ситуації, яка склалась на сході нашої держави.

Є й інші політичні моменти в запропонованому законопроекті, які можуть знівелювати мету самої реформи, але я хочу звернути увагу на ряд економічних питань.

Відсутність у документі чітких положень про регулювання економічної децентралізації, яка і є головним показником спроможності громад до сталого розвитку, роблять законопроект неповноцінним. Головна мета децентралізації – економічно спроможні громади, однак механізм, завдяки якому громади досягатимуть самодостатності в документі не прописаний.

(З офіційної сторінки народного депутата І.Колихаєва у Фейсбуці)

Як дістатись?

08 травня Ігор Колихаєв – святкує свій день народження

Шановний Ігорю Вікторовичу,
прийміть найщиріші привітання з Днем народження!

Ваше сьогоднішнє свято – незвичайний день в Вашій книзі життя. Пам’ятайте, Берислав радітиме цього дня разом з Вами, та згадуватиме ті позитивні зміни, що відбулися в нашому місті останнім часом, адже багато в чому це саме ваша заслуга.

Від щирого серця хочеться побажати Вам успішної роботи як депутата Верховної ради, ініціативної законотворчої практики, розвитку та процвітання благодійної діяльності. Від імені міста ми говоримо Вам «дякуємо» за щоденну працю на благо країни та нашого міста! Бажаємо душевної та тілесної міцності, добробуту, терпіння, успіхів та досягнень на обраному Вами шляху.

Ще більше надійних друзів, тепла і затишку в вашому домі, а щоб кожен новий день відкривав нові шляхи для реалізацій ідей та задумів. Хай Вас підтримують та надихають рідні люди, розуміють та допомагають колеги, оминають негаразди та непорозуміння.

Хай доля збагачує Вас життєвою мудрістю, енергією, натхненням та радістю сьогодення.

Бериславська міська рада

 

 

Оголошення


Нові назви вулиць


Бюджет


Громадський
проект "Бюджет участі"


Містобудування
та архітектура


Квартирний
облік


Закупівлі


Громадські
обговорення


Очищення
влади


Прийом
громадян


Комунальне
підприємство


Дитячі
садочки


Прописка
виписка


ОСББ


Карта
міста


Органи
державної влади


Консультації з громадськістю Бериславської міської ради
Президент України. Офіційне інтернет-представництво

Урядовий портал. КМУ

Верховна рада України

Херсонська обласна рада. Офіційний інформаційний сайт

Херсонська обласна державна адміністрація

Херсонська міська рада

Бериславський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Проект Міністерства юстиції України «Он-лайн будинок юстиції»
ВО Рух захисту української мови
Патронат над дитиною
Асоціація міст України