Офіційний сайт Бериславської міської ради

2 Жовтня 2019

«Чи потрібен в Україні ринок сільськогосподарських земель?»

За ініціативи заступника голови комітету з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради України Ігоря Колихаєва аграрії Херсонщини зустрілись з народними депутатами області, щоб обговорити вкрай суперечливі положення запропонованих змін до Закону про ринок сільськогосподарських земель.

Думка депутата Верховної ради Ігоря Колихаєва

Для розгляду у  Верховній Раді України буде подано законопроект, який передбачає процедуру продажу землі та обмеження для покупців. Народний депутат Ігор Колихаєв, маючи великий досвід роботи в аграрному секторі Херсонщини, стурбований багатьма аспектами запропонованих змін:

«На сайті Мінекономрозвитку (до скороченої назви якого так, на жаль, і не додали питання сільського господарства, хоча галузь формує 12% ВВП) з’явився проект закону про ринок землі. Поспішність, з якою його пропонується запровадити в України, насторожує.

Згоден із застереженнями Асоціації фермерів та землевласників України: введення непідготовленого обігу земель є небезпечним та може привести до негативних наслідків.

Безумовно, земля – це найцінніший український капітал, який може приносити добрий дохід. Проте для створення справжніх цивілізованих ринкових умов необхідна законодавча основа з чітким і прозорим механізмом регулювання відносин у цій сфері.

На мою думку, перш ніж знімати діючий понад 17 років мораторій, треба виробити потужні запобіжники всім загрозам, пов’язаним з ринком землі. Треба захистити інтереси її реального власника – українського селянина, фермера,  захистити інтереси нашої держави

Чи потрібен в Україні ринок сільгоспземель, я переконаний, слід запитати в людей, адже земля за Конституцією є власністю українського народу. Відповідний Всеукраїнський референдум має стати першим кроком у визначенні подальших перспектив цього непростого питання.

Наступне –відпрацювати механізми підтримки селян і фермерів. Дотації є не тільки і не стільки методом економічної підтримки галузі, скільки засобом для існування сільської місцевості взагалі.

Крім того, в Держгеокадастрі слід сформувати єдину базу земель, що класифікуватиме їх за цільовим призначенням.
Вартість – вкрай важливе питання. Українська земля не просто не гірша, а набагато краща за європейську. Проте за прогнозами буде значно дешевшою. Тому оцінкою земель слід займатися професійно і незаангажовано – на рівні держави. А ще – працювати в напрямку підвищення вартості. Формування глобальної системи зрошення буде найпотужнішим чинником, що вплине на цей показник.

І ще одне застереження. Земля – це в тому числі і територія. Яким же чином регулюватиметься можливість придбання її в Україні, скажімо, юридичними особами з російським капіталом? Нас запевняють, що допуск на цей ринок іноземних громадян можливий лише за умови, що вони зареєструють в Україні юридичну особу та будуть сплачувати податки в український бюджет»

Як дістатись?

Бериславська міська рада вітає

з Днем народження

06 лютого – Чечін Олександр Сергійович, депутат міської ради;

09 лютого – Чумачов Олександр Миколайович, депутат міської ради;

11 лютого – Данільченко Олександр Григорович, депутат міської ради;

15 лютого – Федоренко Наталя Анатоліївна, депутат міської ради.

Зичимо Вам невичерпної наснаги і непохитного оптимізму, здійснення задумів, розуміння і підтримки колег. Бажаємо міцного здоров’я, щастя, миру, злагоди, добра, родинного благополуччя, впевненості та довгих років життя без тривог і невдач.

Олександр Шаповалов, міський голова

 

 

Оголошення


Нові назви вулиць


Бюджет


Громадський
проект "Бюджет участі"


Містобудування
та архітектура


Квартирний
облік


Закупівлі


Громадські
обговорення


Очищення
влади


Прийом
громадян


Комунальне
підприємство


Дитячі
садочки


Прописка
виписка


ОСББ


Карта
міста


Органи
державної влади


Консультації з громадськістю Бериславської міської ради
Президент України. Офіційне інтернет-представництво

Урядовий портал. КМУ

Верховна рада України

Херсонська обласна рада. Офіційний інформаційний сайт

Херсонська обласна державна адміністрація

Херсонська міська рада

Бериславський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Проект Міністерства юстиції України «Он-лайн будинок юстиції»
ВО Рух захисту української мови
Патронат над дитиною
Асоціація міст України