Офіційний сайт Бериславської міської ради

14 Січня 2020

Ігор Колихаєв – про ефективність депутатської роботи

Ігоре Вікторовичу, початок року, це час для підбиття підсумків зробленого і складання планів на наступні дванадцять місяців. Як ви самі оцінюєте ефективність своєї депутатської роботи у 2019 році?

– Я впевнений, що без оцінки зробленого не можна братись за вирішення нових задач. Можу сказати відверто – зроблено, нажаль, менше ніж планувалось. На те є ряд об’єктивних і суб’єктивних причин. Наявність монобільшості у Верховній Раді України заважає працювати іншим депутатам з бажаною результативністю. Вони виконують «замолення» потужних світових фінансових груп і приймають закони в тому вигляді, у якому їм їх дали з закордону. Всі інші народні депутати фактично позбавлені права законодавчої ініціативи.

Однак результати моєї діяльності є, і я вважаю, що вони суттєві. Мною були підготовлені і направлені 54 запити та звернення. Всі вони з’явились в результаті отриманих листів від виборців 184 округу, і від бюджетних та небюджетних установ. За кожним листом – проблеми людей, які треба терміново вирішувати.

– Що найбільше турбує мешканців Херсонщини і зокрема виборчого округу який ви представляєте у Верховній Раді?

– Більшість проблем схожі. Однак, наприклад, місто Берислав вже 18 років не має каналізаційної очисної системи і всі стоки наповнюють каховське водосховище. Я направив запит на адресу прем’єр-міністра України Олексія Гончарука і як результат бюджет міста отримав майже 8,5 мільйона гривень на казначейський рахунок для початку відновлення очисних споруд. Так, загальна вартість проекту 77 мільйонів, але в уряді мені пообіцяли, що їх виділять Бериславу протягом 2020 року.

Важливим я вважаю і запит щодо створення на базі Херсонського обласного онкологічного диспансеру Південного центру радіаційної терапії, спрямований до кабінету міністрів. Ситуація з онкологічними захворюваннями в Україні страшна, особливо у нас на півдні, а ми маємо порожній величезний медичний комплекс в якому немає обладнання.

– Яка на ваш погляд найболючіша проблема для вашого округу?

– Нажаль їх багато. Я б відзначив як першочергову – жахливий стан доріг у сільській місцевості. З цього приводу я теж підготував і направив звернення на прем’єр-міністра Гончарука та міністра інфраструктури України Криклія В.А. Однак, судячи з відповіді, яку я отримав, сподіватись на швидке покращення не доводиться. Відновлення доріг займе багато часу і сил. Проте, я не збираюсь зупинятися і буду продовжувати роботу в цьому напрямі.

– Ми не можемо залишити поза увагою законопроект про обіг землі, адже у вас жорстка позиція щодо цього питання і ви її неодноразово озвучували.

– Так. Я дійсно переймаюсь цим питанням і приділяю багато уваги законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення. Я – аграрій, останні двадцять років займаюсь виробництвом сільгосппродукції. Колись я зробив вибір і обрав свій шлях. Ми, аграрії, годуємо людей. Адже продовольча безпека є чи не найголовнішою у сучасному світі. Багато народів світу десятки років живуть у постійному стані голоду. Я вважаю, що так не повинно бути.

Нам пощастило, адже Україна має 73% території, яка придатна і використовується для вирощування продуктів харчування. Але при неправильному підході до обігу земель, ми можемо втратити цю перевагу. Я вважаю, що земля має належати виключно державі, громадам та громадянам України. Має бути проведений облік усіх земель, приведена до ладу судова система, передбачена можливість державного кредитування ринку землі з розумними відсотками. Коли ці умови будуть виконані, тоді ми можемо запускати механізм вільного обігу землі.

Іван Чиж

Як дістатись?

Бериславська міська рада вітає

з Днем народження

05 вересня – Вольвач Микола Костянтинович, депутат міської ради;

06 вересня – Шаповалова Євгенія Олександрівна, депутат міської ради;

12 вересня – Борисенко Тетяна Анатоліївна, депутат міської ради;

25 вересня – Лужецька Світлана Олександрівна, секретар міської ради;

Зичимо Вам невичерпної наснаги і непохитного оптимізму, здійснення задумів, розуміння і підтримки колег. Бажаємо міцного здоров’я, щастя, миру, злагоди, добра, родинного благополуччя, впевненості та довгих років життя без тривог і невдач.

Олександр Шаповалов, міський голова

 

 

Оголошення


Нові назви вулиць


Бюджет


Громадський
проект "Бюджет участі"


Містобудування
та архітектура


Квартирний
облік


Закупівлі


Громадські
обговорення


Очищення
влади


Прийом
громадян


Комунальне
підприємство


Дитячі
садочки


Прописка
виписка


ОСББ


Карта
міста


Органи
державної влади


Консультації з громадськістю Бериславської міської ради
Президент України. Офіційне інтернет-представництво

Урядовий портал. КМУ

Верховна рада України

Херсонська обласна рада. Офіційний інформаційний сайт

Херсонська обласна державна адміністрація

Херсонська міська рада

Бериславський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Проект Міністерства юстиції України «Он-лайн будинок юстиції»
ВО Рух захисту української мови
Патронат над дитиною
Асоціація міст України