Офіційний сайт Бериславської міської ради

10 Серпня 2020

Інтерв’ю з кореспондентом «Маяка»

На питання, що хвилюють бериславців, відповідає Бериславський міський голова Олександр Шаповалов.

 – Від бериславців можна почути нарікання про відсутність води у водогоні. Як ви можете це прокоментувати?

– Питання водозабезпечення постійно на контролі в мене особисто. Тому скажу так: збої в подачі води є, технічні зупинки є, але й вода є – і це головне, причому гарної якості та в порівнянні з іншими населеними пунктами недорога, 7 грн/м3. У наших сусідів ціна вища. На кількість води в міській мережі впливає спекотне літо, і як наслідок – з одного боку збільшений об’єм споживання, особливо в приватному секторі, з іншого – об’єктивні технічні моменти, несправності, які працівники водоканалу усувають ночами, аби вдень подати воду. Мали декілька випадків, коли від спеки та напруги плавився кабель на пультах управління, що призводило до 2-3-денних зупинок. Також значне зниження тиску в системі водопостачання відбувається щоразу після забору води рятувальниками для гасіння підпалів на сміттєзвалищі. Два рази там гасили вогонь впродовж трьох діб поспіль, третій підпал, правда, здолали за день – уявіть собі, які це втрати води! Лишень порахуйте: тільки на одну ходку пожежна машина з гідранта набирає 3 тонни, автомобіль-водовоз – 8 тонн, залучалася також і асенізаторна машина. А насос скільки може підняти? От вам і втрати.

Буває, громадяни скаржаться на відсутність води, а потім з’ясовується, що від центрального водогону до оселі самі ж проклали трубу малого діаметра – звісно, що тиск буде слабкий. Тут треба споживачам бути зацікавленими й докладати зусиль до заміни водогону безпосередньо до будинку, комунальне господарство своєю чергою безкоштовно допоможе транспортом для риття траншеї.

– Приватному сектору вкрай важливо дотримуватися графіка поливу у відведені дні й години, – нагадує Олександр Миколайович. – До того ж донедавна мали невідповідність у спожитому об’ємі води й оплаті через занижені норми поливу – 4 л на квадратний метр. Вдумайтеся лише – хіба реально чотирма літрами городину на квадратному метрі полити?! Може, вдесятеро більшим об’ємом і можна, а такою кількістю води город не врятуєш, тому ці норми потребували перегляду та наближення до більш реальних.

Як і будь-які технічні споруди, система водогону потребує утримання та ремонту. Так, цього року замінили головний центральний насос на більш енергоефективний, не рахуючи придбання запчастин: підшипників, кабелів тощо – а це ж усе гроші. То невже не зрозуміло, наскільки важливо вчасно оплачувати спожиту воду?

– Оплата водокористування – це болюче питання для бериславців?

– На жаль, є в нас такі громадяни, що воліють і не платити, і водою користуватися постійно, ще й у великих об’ємах. Що це, якщо не крадіжка? Сьогодні ми всі привчені платити за світло та газ, вода – така сама послуга, як і інші. І щоб вона була, працівники водоканалу мають сплачувати електроенергію, використану для її забору і розподілу, закуповувати матеріали та запчастини, врешті, мають отримувати зарплату. Враховуючи складну фінансову ситуацію з міським бюджетом, сьогодні питання стоїть дуже жорстко: або плати, або відрізатимемо.

Лаяти місцеву владу за бездіяльність, скаржитися у найвищі інстанції, стрясати соціальні мережі гнівними постами – це ми вміємо. Та, вислухавши позицію і доводи Бериславського міського голови Олександра Шаповалова, чесно даймо собі відповідь на питання: «Що я особисто зробив для того, аби в моєму населеному пункті було чисто й затишно жити не тільки мені, а й іншим?» І, може, відповівши, доведеться вжити невідкладних засобів – до самих себе.

записала К.Дем’янова
Районна газета «Маяк», №31 від 31 липня 2020 р., фото надані РРГ «Маяк»

Як дістатись?

Бериславська міська рада вітає

з Днем народження

07 березня – Ткаченка Олександра Миколайовича, депутата міської ради

08 березня – Кнутас Ніну Василівну, депутата міської ради

27 березня – Левчука Миколу Миколайовича, депутата міської р

28 березня – Бех Ігоря Володимировича, члена виконавчого комітету міської ради

29 березня – Абрамова Ігоря Федоровича, депутата міської ради

Зичимо Вам невичерпної наснаги і непохитного оптимізму, здійснення задумів, розуміння і підтримки колег. Бажаємо міцного здоров’я, щастя, миру, злагоди, добра, родинного благополуччя, впевненості та довгих років життя без тривог і невдач.

Олександр ШАПОВАЛОВ, міський голова

 

 Онлайн запис на прийом до Центру надання адмінстратиних послуг Бериславської міської ради


Оголошення


Нові назви вулиць


Бюджет


Громадський
проект "Бюджет участі"


Містобудування
та архітектура


Квартирний
облік


Закупівлі


Громадські
обговорення


Очищення
влади


Прийом
громадян


Комунальне
підприємство


Дитячі
садочки


Прописка
виписка


ОСББ


Карта
міста


Органи
державної влади


Консультації з громадськістю Бериславської міської ради
Президент України. Офіційне інтернет-представництво

Урядовий портал. КМУ

Верховна рада України

Херсонська обласна рада. Офіційний інформаційний сайт

Херсонська обласна державна адміністрація

Херсонська міська рада

Бериславський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Проект Міністерства юстиції України «Он-лайн будинок юстиції»
ВО Рух захисту української мови
Патронат над дитиною
Асоціація міст України