Офіційний сайт Бериславської міської військової адміністрації

3

Червень

2019

Платник єдиного податку у відпустці: чи сплачувати єдиний податок та ЄСВ

Бериславське  управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, повідомляє, що  відповідно до п. 295.5 ст. 295 Податкового кодексу України  (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Згідно із п.п. 298.3.2 п. 298.3 ст. 298 ПКУ інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі.

Окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки і терміну втрати працездатності нормами ПКУ не передбачено.

З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів по єдиному податку рекомендуємо подавати до контролюючого органу заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подавати одразу після закінчення лікарняного.

Разом з тим нагадуємо, що ЄСВ за себе платник єдиного податку (якщо він – не пенсіонер або не інвалід) сплачує за всі місяці, у яких він застосовував спрощену систему оподаткування, у тому числі і за місяць відпочинку чи хвороби.

Тобто, на період щорічної відпустки, тимчасової непрацездатності підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, не звільняються від сплати ЄСВ, а також податків (крім єдиного) і зборів, платниками яких вони є.

Перейти до вмісту