Офіційний сайт Бериславської міської ради

10

Серпень

2020

Щодо права громадян на податкову знижку

Запитання: Який граничний термін подання декларації про майновий стан та доходи з метою отриманням права на податкову знижку за 2019 рік?

Відповідь: Відповідно до норм Податкового кодексу декларацію на отримання податкової знижки за витратами 2019 року фізичні особи мають право подати до 31 грудня 2020 року включно. Якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Запитання: Щодо яких понесених витрат можна отримати відшкодування з бюджету?

Відповідь: Перелік витрат, за якими платник має право на застосування податкової знижки визначено у статті 166 Податкового кодексу України. Зокрема, до таких витрат віднесено сплачені кошти на оплату навчання в дошкільних, позашкільних закладах, закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом, пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям, страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення та інші витрати.

Запитання: Чи можна відшкодувати вартість витрат за навчання дітей в навчальних закладах Польщі?

Відповідь: Відповідно до норм Податкового кодексу отримати податкову знижку можна лише за навчання в вітчизняних дошкільних, позашкільних закладах, закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти. Отже, платник податку не має права на податкову знижку за навчання в закордонних закладах освіти.

Запитання: Хто має право на відшкодування коштів?

Відповідь: Оформити податкову знижку може сам студент, якщо він має офіційний заробіток з якого сплачує податки, або його член сім’ї першого ступеня спорідненості: мати, батько, дружина/чоловік.

Запитання: Як можна подати декларацію? Чи можна подати декларацію на повернення коштів онлайн?

Відповідь: Подати декларацію можна особисто чи уповноваженою на це особою, або надіслати поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення – не пізніше, ніж за 5 днів до завершення строку подання.

Однак найзручнішим та найшвидшим є подання декларації онлайн, в тому числі з використанням електронного сервісу «Електронний кабінет платника». Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням електронного підпису, отриманого у будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.