Офіційний сайт Бериславської міської ради

10

Червень

2019

Увага – операція «Урожай»!

Як роботодавцю правильно оформити найманого працівника?

Бериславське  управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі  нагадує, що відповідно до норм трудового законодавства, працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та повідомлення   органу фіскальної служби.

Повідомлення  про прийняття працівника на роботу є обов’язковою умовою правильного оформлення новоприйнятого найманого працівника.

Повідомлення подається роботодавцем до територіальних органів ДФС за місцем обліку  як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в  один  із таких способів:

– засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

–   на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

–  на паперових носіях, якщо трудові договори (угоди) укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Роботодавці, які використовують найману працю  неоформлених працівників і неофіційно виплачують заробітну плату несуть адміністративну, фінансову та кримінальну  відповідальність за порушення трудового та податкового законодавства.