Офіційний сайт Бериславської міської ради

26

Лютий

2024

26 лютого – День спротиву окупації АР Крим

Сьогодні, 26 лютого 2024 року, ми відзначаємо десяту річницю спротиву Криму. Ця дата є символом невідступності та вольового опору окупації, яка тягнеться вже десять років.

Крим став початком великого випробування для України. Окупація півострова відкрила для нас очі на необхідність захисту наших принципів верховенства прав людини та міжнародного порядку. Визволення Криму стане важливим кроком у напрямку завершення війни, розпочатої окупацією російським агресором.

Україна завжди намагалася вирішувати конфлікти дипломатичним та мирним шляхом. Проте, російська агресія змусила нас вживати інших заходів для звільнення наших земель та захисту наших громадян. Ми вдячні міжнародним партнерам, які підтримують нас у боротьбі за вільну Україну.

Крим, що став військовою базою, повинен повернутися до нас. Ми віримо в будівництво європейської України разом з Кримом – симбіоз безпеки, справедливості та стабільності. Ми не забуваємо про його культурне багатство та унікальну природу.

▶ 10 років тому Росія напала на Україну. Саме з окупації Криму розпочалась війна Росії проти нашої держави.
▶ Жителі Криму чинять спротив окупантам з 2014 року та систематично продовжують це робити вже протягом 10 років.
▶ Окупація Криму відбулась без жодної краплі крові – міф. Українці та кримські татари виражали свій протест окупантам, виходили на мітинги та акції протесту, наражаючи своє життя на небезпеку. Відбувались свавільні затримання, насильницькі викрадення наших громадян.
▶ Зараз в тимчасово окупованому Криму є багато людей, які чекають на ЗСУ та вірять у звільнення півострова від окупантів. Жителі Криму стали заручниками російської окупації, цілеспрямованих дій Росії з порушення міжнародного права.
▶ Крім матеріального і фізичного збитку, окупація Криму тоталітарним режимом завдає ментальних травм і залишає психологічні рани – оздоровлення свідомості більшості кримчан потребує нашої підтримки. Когнітивний опір дає надію на детоксикацію свідомості громадян України, які були змушені залишитися в Криму під окупацією.
▶ Висвітлюючи кримську проблематику, коректно вживати термін «тимчасова окупація», оскільки в березні 2014 року Російська Федерація за допомогою своїх військових формувань установила контроль над частиною території України (АР Крим та місто Севастополь), здійснивши акт агресії щодо суверенної України та розпочавши збройний конфлікт, що триває. Оскільки однією з визначальних рис окупації є встановлення контролю над територією, тому також допустимо говорити, що «РФ здійснила окупацію Кримського півострова, яка невизнана міжнародною спільнотою».
▶ У своїй пропаганді РФ часто називає факт окупації нею частини території України «возз’єднанням Криму з Росією». Цей вислів застосовується для емоційного підкреслення правомірності поширення своїх суверенних прав на територію або частину території іншої держави. Це однозначно неприйнятний для використання термін, бо залишає за дужками акт агресії, що вчинила РФ стосовно України.

Сьогодні ми висловлюємо свою підтримку всім, хто відстоює наші ідеали.

Нехай український прапор знову замайоріє на вітрі над Кримом, а цей півострів повернеться додому – до України.