Офіційний сайт Бериславської міської ради

15

Листопад

2019

Акцизний податок залишається у місцевому бюджеті

Народний депутат України Ігор Колихаєв  підтримав важливу правку до Бюджетного Кодексу України: 

«Протягом останніх тижнів до мене звертались міські та селищні голови населених пунктів 184 виборчого округу з проханням не підтримувати норму, запропоновану у проекті Державного бюджету на наступний рік.

Мова йде про 13,44% від акцизного податку на пальне, яке реалізується на АЗС розташованих і зареєстрованих на територіях громад. Без цієї важливої правки поданий Кабміном проект бюджету був би непосильним не тільки для сіл, але і для міст. Наприклад, бюджет Нової Каховки недоотримав би більше 16 мільйонів гривень протягом наступного року, а загалом, за оцінкою спеціалістів Асоціації міст, населені пункти України недорахувалися б 7,7 млрд. гривень.

Херсонщина – аграрний регіон, який практично не має промисловості, тому для багатьох селищних рад та ОТГ гроші з продажу пального складають суттєву частину від загального бюджету.

Цей податок піде на соціальні проекти: ремонти шкіл та дитячих садочків, доріг, облаштування вулиць.

Майбутні надходження вже закладені в місцеві бюджети і їх не можна було забирати. Але голови громад та їх депутати мають розуміти, що вже у 2021 році цей відсоток буде надходити до Дорожнього фонду. Тому до цих змін є цілий рік, аби підготуватись і збалансувати податкові надходження і витрати».

(З офіційної інтернет-сторінки народного депутата І.Колихаєва)