Офіційний сайт Бериславської міської ради

7

Травень

2019

“Асканія-Нова” знову зустрічає маленьких бериславців!

01 травня 2019 року 40 дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу Бериславського району завітали до найстарішого степового біосферного заповідника планети, найбільшого серед європейських степових заповідних територій, до заповідника “Асканія-Нова” ім. Ф.Е.Фальц-Фейна.

Подорож для діток пільгових категорій організував Бериславський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді завдяки фінансовій підтримці депутата Верховної Ради України Івана Вінника, який активно допомагає громаді Бериславщини та переймається долею дітей, які потребують соціального захисту.

Подорож виявилася насиченою кумедними моментами та незабутніми враженнями. Мешканці зоопарку, які почали готуватися до теплого літнього періоду, влаштували справжній квест для маленьких гостей: качки та лебеді ховалися у очереті, змушуючи дітей виманювати їх крихтами хліба та гучним імітуванням їхнього ґелґотіння, косулі та вівці – щохвилини намагалися зникнути у загонах, скидаючи «зимовий одяг», а дівчатка та хлопчаки вдавалися до майже циркових трюків, щоб викликати цікавість тварин.

Вольєри, де живуть африканські страуси, ему, нанду, дрохви, фазани, павичі, степові орли та папуги приваблювали дітлахів не лише їхніми жителями, а й цікавими історіями про них, що нескінченно лилися із вуст екскурсовода.

Окрім того. маленькі бериславці мали можливість ознайомитися із унікальними рослинами ботанічного саду, а їх Асканія Нова налічує – понад 500 видів та помилуватися яскравими весняними квітами: тюльпанами, нарцисами та ірисами, які духмяно та п’янко заворожують відвідачів. Серед вікових дерев заховався рукотворний став, в якому, наче у казці, живе золота рибка.

Радості дітей не було меж. Втомлені, але переповнені новими враженнями бериславці поверталися додому. Ще одну цікаву подорож зараховано до «багажу» знань та емоцій маленьких дослідників природи. Дехто вже під час зворотної дороги намагався по телефону розповісти своїм батькам про щасливо проведений день, дехто – голосно обговорював враження з друзями, а дехто – просто пообіцяв повернутися знову.

Як добре, що у нашому неспокійному світі є небайдужі люди, здатні дарувати дітям тепло, радість та посмішки; завдяки їм світ стає добрішим.

Велика подяка за чудову подорож та дитячі посмішки народному депутату Івану Віннику.

Т.Дудченко, директор Бериславського районного
центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді