Офіційний сайт Бериславської міської ради

12

Грудень

2022

Бериславщина отримала безкоштовні дрова від держави

Через військове вторгнення російської федерації та ракетні обстріли об’єктів критичної інфраструктури, ми змушені готуватися до зими – робити запас продуктів та подбати про альтернативні джерела тепла.

Відповідно до рішення Уряду жителі деокупованих населених пунктів Херсонщини можуть отримати безкоштовні дрова для обігріву своїх домівок.

Кабінет Міністрів уже прийняв рішення про виділення для жителів Херсонської області 6 тисяч кубометрів дров та 6 тисяч «буржуйок».

Починаючи з 25 листопада 2022 року, за сприянням Бериславської районної військової адміністрації, організовано доставку паливної деревини, виділеної державою, через «Укрзалізницю», до населених пунктів Бериславської територіальної громади.

На разі, громадою отримано близько 200 кубометрів дров та доставлено їх до м. Берислав, с. Раківки та Урожайного. Працівниками виконавчого комітету Бериславської міської ради організовано роздачу деревини для опалення, згідно списків, складених за заявами громадян.

Варто зазначити, що претендувати на даний вид допомоги можуть усі домогосподарства, однак надаватиметься вона в порядку черговості, з урахуванням критеріїв вразливості категорій населення.

Так, відповідно до Порядку безоплатного розподілу деревини паливної серед домогосподарств, затвердженого розпорядженням голови Херсонської обласної військової адміністрації № 185 від 03 жовтня 2022 року «Про забезпечення жителів та бюджетних установ деокупованих населених пунктів Херсонської області, що прилягають до зони проведення воєнних (бойових) дій, деревиною паливною під час осінньо-зимового періоду 2022/2023 року в умовах воєнного стану», першочергове право на отримання безоплатної паливної деревини мають самотні люди похилого віку (від 60 років), важкохворі, особи з інвалідністю I або II групи, багатодітні сім’ї, самотні опікуни дітей, вагітні жінки й матері з дітьми віком до двох років, а також особи, які на початку опалювального періоду не користувалися субсидією для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.