Офіційний сайт Бериславської міської ради

16

Травень

2018

Бериславці відповідальні та свідомі громадяни

В Бериславі встановлюють контейнери призначені для збору сміття з пластика. Це матеріал для упакування харчових продуктів, побутової хімії та косметичних засобів.

Як розповів міський голова Олександр Шаповалов, станом на сьогодні в Бериславі встановлено 10 таких контейнерів. Це перший крок, так би мовити пробна партія. Якщо бериславці вироблять звичку розділяти сміття та відокремлювати від нього пластик, кількість контейнерів буде збільшено. Будемо орієнтуватися відповідно до їх заповнюваності. Нові контейнери мають яскраво-жовтий колір та виготовлені у вигляді сітчастої ємності. Отвір у таких контейнерах розміщений зверху і має невеликий діаметр, аби до нього було зручно кидати поліетиленові пляшки. В подальшому відокремлене сміття з пластику потраплятиме до відповідних підприємств де його перероблять на вторинну сировину.

Таким чином, міська рада спільно з КУ «Бериславська ЖЕК-1» почали впроваджувати систему роздільного збору сміття. В умовах сьогодення, весь цивілізований світ ретельно ставиться до пластику, його не викидають, а направляють на вторинну переробку. Як показують перші дні використання, Бериславці також переймаються проблемами екології та проводять сортування побутових відходів. З огляду на обнадійливий старт та відчутну популярність теми використання роздільного збору сміття, «Бериславська ЖЕК-1» вже уклала договір для придбання ще 10 контейнерів, які будуть встановлені переважно в дворах багатоповерхових будинків.

Міська рада щиро радіє такій свідомій позиції своїх громадян та закликає всіх жителів міста сортувати пластик окремо. Відчувається, що бериславці були готові до такого  започаткування.

До речі, ми можемо по максимуму використовувати ємності для збору пластику, якщо порожні пляшки «скручувати» вони займають набагато менше місця.