Офіційний сайт Бериславської міської ради

12

Лютий

2019

Стосовно лінії сортування твердих побутових відходів

На сьогоднішній день проблема переробки та утилізації сміття стоїть досить гостро для всієї України. Це одна з найактуальніших і найважливіших проблем забруднення навколишнього середовища, вирішення якої шукають всі.

Всі ми знаємо, що така ж ситуація склалась і у Бериславської міської ради. Вже не перший рік ідуть пошуки оптимального та ефективного варіанту поводження з відходами, які продовжують накопичуватись на території міста. Вивчаючи позитивний досвід та напрацювання колег, проводячи консультації із спеціалістами та фахівцями в цій галузі, керівництво Бериславської міської ради зупинилось на варіанті будівництва лінії по прийманню та сортуванню твердих побутових відходів.

Бериславська міська рада за кошти міського бюджету профінансувала розроблення детального плану території та проекту землеустрою. Згідно вимог чинного законодавства, отримавши всі відповідні позитивні висновки вони були затверджені головою РДА.

Вже укладено договір на розроблення проекту будівництва комплексу. Перший етап  проектування буде профінансовано знову ж таки за кошти Берислава (з міського бюджету). Залишкову вартість другого етапу проектування мав би профінансувати Департамент екології та природних ресурсів ОДА. Саме такої домовленості було досягнуто Бериславським міським головою Олександром Шаповаловим під час робочої наради за участі голови обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва. Загальна вартість розроблення проекту 900 тис. грн.

8 лютого, відбулось засідання Херсонської обласної ради VII скликання, на якій розглядалось питання проведення співфінансування. Однак з боку голови комісії з питань екології та земельних ресурсів обласної ради публічно пролунали звинувачування у бік Департаменту екології та висловлено небажання підтримувати будівництво сортувальної лінії.

Незважаючи на те, що Берислав є піонером в цьому напрямку, оскільки це єдиний проект в області, попри отримані позитивні висновки всіх відповідних інстанцій, маючи підтримку голови ОДА, питання виділення коштів не отримало належного розуміння зі сторони депутатів обласної ради, та не було включено до переліку першочергових природоохоронних заходів на 2019 рік.

Так прокоментував цю ситуацію директор Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА Юрій Попутько:

– Мене обурила відмова у співфінансуванні розробки проектної документації будівництва сміттєсортувальної станції. Враховуючі критичність ситуації, яка склалася у сфері поводження з побутовими відходами в області та те, що на території області тільки Бериславська міська рада виявила бажання щодо реалізації зазначеної планованої діяльності, відмова комісії обласної ради з питань екології та земельних ресурсів у мізерному спів-фінансуванні такого важливого екологічного проекту, на мою думку, є саботажем та некомпетентністю.
За дорученням голови обласної державної адміністрації, з метою подолання сміттєвої кризи, Департамент вже декілька років проводить роботу серед органів місцевого самоврядування щодо необхідності запровадження роздільного збирання та сортування сміття, проте своїми некомпетентними діями голова комісії перекреслив всю проведену роботу.

Шановні бериславці, хоча питання співфінансування розроблення проекту будівництва комплексу не отримало достатньої підтримки депутатів обласної ради під час останнього засідання облради, будьте впевнені, Бериславська міська рада зробить все необхідне аби це питання було реалізовано.