Офіційний сайт Бериславської міської ради

27

Січень

2022

Чи потрібно подавати одноразову добровільну декларацію щодо об’єктів рухомого або нерухомого майна, отриманих у спадок (подарунок) від члена сім’ї першого або другого ступеня споріднення?

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі надає роз’яснення щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування стосовно об’єктів рухомого або нерухомого майна, отриманих у спадок від члена сім’ї першого або другого ступеня споріднення.

Оподаткування доходів фізичних осіб регулюється положеннями розділу IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку на доходи фізичних осіб в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок нерухомого або рухомого майна, визначено ст. 174 ПКУ, відповідно до п.п. «а» п.п. 174.2.1 п. 174.2 якої за нульовою ставкою оподатковуються об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.

При цьому об’єкти дарування, зазначені в п. 174.1 ст. 174 ПКУ, подаровані платнику податку іншою фізичною особою, оподатковуються згідно з правилами, встановленими розділом IV ПКУ для оподаткування спадщини (п. 174.6 ст. 174 ПКУ).

Відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці/обдаровані, які отримали спадщину/дарунок.

Дохід у вигляді вартості успадкованого/отриманого в дарунок майна у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації про майновий стан та доходи, крім спадкоємців, які отримали у спадщину/дарунок об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Таким чином, у разі, якщо об’єкти рухомого або нерухомого майна були отримані у спадок (подарунок) від члена сім’ї першого або другого ступеня споріднення, то подавати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію платнику податків не потрібно за умови відсутності інших підстав для подання такої декларації.

Детальніше із зазначеною інформацією можна ознайомитися в розділі 134.02 загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу, який розміщено за посиланням: https://zir.tax.gov.ua/.