29
Травень
2026
Гарантоване забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я людини питною водою є складовою захисту здоров’я та забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення. Водні об’єкти, що використовуються в цілях питного та господарсько-побутового водопостачання не повинні бути джерелами біологічних, хімічних і фізичних факторів шкідливого впливу на людину.
Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області нагадує суб’єктам господарювання – підприємствам питного водопостачання, які здійснюють водопостачання для задоволення потреб населення в регіоні (комунальним, сільським водопроводам та керівникам відомчих водопроводів) про необхідність проведення щорічної профілактичної дезінфекції водопровідних мереж.
Відповідно до Закону України «Про систему громадського здоров’я» суб’єкти господарювання зобов’язані виконувати вимоги санітарного законодавства та здійснювати медико-санітарні заходи.
Медико-санітарні заходи (санітарні та протиепідемічні заходи) – комплекс організаційних, адміністративних, інженерно-технічних, медичних, нормативних (регуляторних), екологічних, ветеринарних та інших заходів, спрямованих на усунення або зменшення шкідливого впливу на людину факторів середовища життєдіяльності, запобігання виникненню і поширенню інфекційних і масових неінфекційних хвороб та їх ліквідацію, кінцевою метою яких є захист здоров’я та забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення.
Законом визначено, що суб’єкти господарювання та громадяни забезпечують проведення профілактичних дезінфекційних заходів у житлових, виробничих та інших приміщеннях (будівлях) і на земельних ділянках, що належать їм на праві власності чи надані в користування, здійснюють інші заходи.
Водночас, згідно із законодавством (Закон України «Про систему громадського здоров’я» та Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб»), профілактичні дезінфекційні заходи – заходи, що проводяться у житлових, виробничих, навчальних, санітарно-побутових та інших приміщеннях, будівлях і спорудах, на територіях населених пунктів, у місцях масового відпочинку населення та рекреаційних зонах, в інших можливих місцях розмноження переносників збудників інфекційних хвороб. Профілактичні дезінфекційні заходи проводяться не рідше двох разів на рік – навесні та восени.
З метою забезпечення якісною та безпечною питною водою мешканців області, запобігання розповсюдження водним шляхом гострих кишкових інфекцій у літній період, керуючись вимогами вищезазначених Законів, Держпродспоживслужба Херсонщини закликає всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють водопостачання населення, та керівників відомчих водопроводів забезпечити проведення профілактичної дезінфекції свердловин та розподільчих мереж.
Звертаємо увагу, що відповідно до вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної до споживання людиною», після знезараження мереж за допомогою хлору, необхідно визначати вміст залишкового вільного хлору у питній воді перед її подачею споживачам.