Офіційний сайт Бериславської міської ради

13

Серпень

2019

Державні кошти у розвиток регіону. У Берислава є гідні пропозиції.

Ще у 2012 році в Україні було створено структуру підтримки місцевої влади – Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР). Його мета – стимулювати розвиток регіонів, міст та сіл та селищ, вкладаючи державні кошти в регіональні інвестиційні проекти.
Щорічно зростаюча кількість проектних заявок підкреслює ефективність роботи фонду, а успішна реалізація ідей підбадьорює до роботи нові міста та громади. В минулі роки, Бериславська міська рада мала позитивний досвід співпраці з цим фондом, реалізувавши не один масштабний проект.

Вже мабуть всі знають, що Берислав підготував свій проект направлений на Будівництво комплексу по сортуванню побутових відходів. Метою нашого проекту є покращення стану довкілля, удосконалення системи поводження з твердими побутовими відходами (ТВП). Запровадження системи роздільного збирання, сортування, транспортування ТПВ, що дасть можливість вилучати вторинну сировину з відходів для подальшої переробки та зменшення кількості сміття на звалищах.

Бериславська міська рада звернулась до голови Херсонської ОДА з проханням включити цей проект до стратегії регіонального розвитку області, як пілотний проект від нашої області. В разі, якщо наша пропозиція буде профінансована, її реалізація має буде проведена в період 2020-2021 років. Це буде суттєвий крок нашої громади та й області загалом в напрямку цивілізованого поводження з відходами і не матиме аналогів в області. Цим можна буде пишатись, адже ми піонери в цьому питанні.

Бериславською міською радою також надано проект з Капітального ремонту покрівлі дитячого садку №3, розрахований на реалізацію у наступному році. Останні роки міська рада провела ряд заходів спрямований на підвищення енергоефективності приміщення. З метою економії енергоносіїв та забезпечення комфортних умов перебування дітей тут було замінено віконні блоки та двері з урахуванням сучасних технологій, побудовано нову топкову, а заклад переведено на автономне газове опалення. Оскільки корпус ДНЗ було побудовано майже сорок років тому, і належний ремонт покрівлі не здійснювався, за результатами технічного обстеження встановлено, що покрівля не відповідає сучасним нормам. Впевнені, що обласна державна адміністрація не залишить наш дитсадок без уваги та допоможе реалізувати проект на суму трохи більше 1 млн. 300 тис. грн.

Для міської ради питання пов’язані з незахищеними верствами населення, пенсіонерами та дітьми має пріоритетне значення. До районного управління соціального захисту населення за призначенням субсидії та інших видів державної допомоги щодня звертаються сотні людей з усього району, і забезпечення комфортних та безпечних умов їх перебування актуальне питання для всього району, тож у міській раді розробили ще один напрямок модернізації приміщення, який передбачає комплекс заходів заправлених на ремонт та облаштування будівлі за адресою Успенська, 10 (де розміщується управління соціального захисту населення). Згідно кошторису, передбачені роботи на суму більше 3 млн. 800 тис. грн. Запланований термін реалізації проекту 2020 рік.

На додачу до діяльності Державного фонду регіонального розвитку, в Херсонській області започатковано обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст. В минулому році в області було визначено 35 проектів-переможців, реалізацію яких профінансовано з обласного бюджету більше ніж на 28 млн. грн. Спеціалістами міської ради підготовлено проект який передбачає встановлення автоматичної пожежної сигналізації, оповіщення про пожежу і протипожежного спостереження в дитячому садку №3. Загальний обсяг фінансування, необхідного для реалізації проекту, становить 298 тис. грн. Майже половину необхідної суми, а це 134 тис. грн., міська рада готова взяти на себе. Решту суми 149 тис. грн. та 15 тис. грн. мають профінансувати, відповідно, з обласного бюджету та організації партнери.

Як бачимо, планів та задумів у Бериславської міської ради вистачає. Матимемо надію, що наша робота та старання будуть почуті та гідно оцінені на рівні держави. Адже їх реалізація важлива для нашого міста та кожного бериславця.