Офіційний сайт Бериславської міської ради

17

Січень

2022

До уваги ФОП: про порядок ведення обліку товарних запасів

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі нагадує про необхідність ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП).

Порядок ведення обліку товарних запасів для ФОП (далі – Порядок) затверджений наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 року №496. Він визначає правила ведення обліку товарних запасів та поширюється на ФОП, у тому числі платників єдиного податку, які відповідно до Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зобов’язані вести облік товарних запасів і здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку.

Облік товарних запасів здійснює фізична особа – підприємець шляхом постійного внесення до форми ведення обліку товарних запасів інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів. При цьому заборонено продаж товарів, на які в місцях продажів таких товарів (господарських об’єктах) відсутні первинні документи і записи у формі обліку про такі первинні документи.

Вести облік товарних запасів ФОП може на власний вибір – у паперовій або в електронній формі. Первинні документи, на підставі яких внесено записи до форми ведення обліку товарних запасів, є обов’язковими додатками до такої форми. Внесення даних до форми ведення обліку товарних запасів щодо надходження товарів на підставі первинних документів здійснюється до початку їх реалізації.

Зокрема, товарний облік зобов’язані вести ФОП, які торгують товарами та здійснюють розрахункові операції на загальній системі оподаткування, платники єдиного податку третьої групи – платники ПДВ та підприємці платники єдиного податку будь-якої групи, які торгують такими трьома групами товарів:

технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту;

лікарськими засобами та виробами медичного призначення;

ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Додатково повідомляємо, що на офіційному вебсайті Державної податкової служби можна переглянути покрокову відеоінструкцію щодо Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб-підприємців (https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi/8300.html).

Спілкуйтеся з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».