Офіційний сайт Бериславської міської ради

17

Квітень

2024

Експериментальний проект із оздоровлення дітей


Послуги з оздоровлення та відпочинку дітям, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки, відтепер будуть надаватися за експериментальним проектом за принципом «гроші ходять за дитиною».

Оздоровлення буде проводитися в таборах, розташованих у карпатському регіоні, державних підприємств «Міжнародний дитячий центр «Артек», «Український дитячий центр «Молода гвардія» і в інших дитячих закладах оздоровлення та відпочинку вищої категорії, що містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей.

До проекту ввійшла і Херсонська область. Отже, якщо дитина виховується у малозабезпеченій сім’ї та належить до таких категорій, як дитина з інвалідністю (здатна до самообслуговування) або дитина із багатодітної сім’ї, чиї батьки/особи, які їх замінюють мають задеклароване/зареєстроване місце проживання на території Херсонської області, – можуть скористатися програмою оздоровлення за державні кошти.

Батькам дітей (особам, що їх замінюють), які відповідають вказаним критеріям, направлятимуться повідомлення про можливість отримання бюджетних коштів для оплати послуг з оздоровлення засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

У разі, коли мобільний додаток «Дія» не встановлено, повідомлення про можливість отримання бюджетних коштів надходитимуть від структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласних державних (військових) адміністрацій, державного підприємства «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики» з використанням електронного, телефонного або поштового зв’язку.

Кошти перераховуватимуться для придбання путівок у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку на кожну дитину в розмірі п’яти прожиткових мінімумів, виходячи з прожиткового мінімуму, встановленого на 01 січня відповідного року для дітей віком від 6 до 18 років. Виплата буде здійснюватися один раз на рік у грошовій безготівковій формі на відкритий поточний рахунок із спеціальним режимом використання у ПриватБанку за умови, що дитині у поточному році не надавалась путівка за рахунок бюджетних коштів.

Отримавши кошти, батьки можуть протягом трьох місяців обрати місце відпочинку та особисто звернутися до керівника закладу оздоровлення для отримання згоди та підтвердження можливості надати таким закладом послуг. У разі зарахування коштів на банківський рахунок у жовтні-листопаді, вони мають бути використані не пізніше 25 грудня поточного року.

Послуги з оздоровлення дитини надаються на 21 календарний день, а послуги з відпочинку – на 14 календарних днів.