Офіційний сайт Бериславської міської військової адміністрації

4

Грудень

2024

Громадянське суспільство та залучення громадян в умовах воєнного стану: як бути ефективним?

Темою обговорення та діалогу між владою і громадами Херсонської області на Круглому столі наприкінці листопада 2024 року була тема нашої співпраці та взаємності: “Громадянське суспільство та демократія участі в громадах Херсонщини: виклики, можливості та рішення”.
Наразі вкрай затребуваним є реальне залучення громадян до вироблення та реалізації публічної політики, актуальний розвиток різноманітних форм і інструментів демократії участі для підсилення діалогу громадськості з представниками влади. Ці поняття знаходяться в сфері пріоритетів державно-громадської взаємодії. Українська держава і суспільство зараз проходять цивілізаційний вибір – між реальною та «керованою» демократією, і лише синергія зможе підсили і владу, і народ. Ми потребуємо рефлексії щодо змісту відносин між владою і громадянським суспільством, щоб постійно підвищувати ефективність нашої взаємодії заради головної – розвитку України як демократичної, правової, комфортної для життя європейської держави. Круглий стіл організував про провів Причорноморський центр політичних та соціальних досліджень (ПЦПСД) – потужна громадська організація.

В обговоренні взяли участь біля 60 осіб – це громадські активісти, журналісти та експерти, представники військових адміністрацій Херсонської області, міста Херсон, Херсонського району, майже всіх сільських та селищних громад звільненої території Херсонщини; до діалогу також приєдналися релоковані громади, територія яких знаходиться в окупації.
Велика подяка Херсонська обласна державна адміністрація за увагу до теми нашого круглого столу, зацікавленість в залученні громадян та за допомогу в інформуванні і запрошенні всіх діючих ВА Херсонщини.
Олексій Орловський, директор програми “Демократія і належне врядування” Міжнародного фонду Відродження, представив учасникам свою організацію, яка почала діяльність в Україні ще на початку 1990 років та мала за стратегічну мету саме розвиток громадянського суспільства. Новітні грантові конкурси орієнтовані на деокуповані території України, які відновлюються вздовж лінії зіткнення. Весь світ дивується не лише мужності наших воїнів ЗСУ в захисті держави, але і мирних мешканців в тилу, які в прифронтових територіях, майже «на нулі» активно розвивають демократичні процеси активізації громадян у прийнятті владних рішень та розвитку інструментів громадської участі.
Повний текст статті (Прес-релізу) читайте на сайті ПЦПСД

 

Перейти до вмісту