Офіційний сайт Бериславської міської ради

19

Вересень

2017

Хто і як любить своє місто

Сміття на вулицях давно перейшло з розряду побутових проблем в ранг чи не національної катастрофи.

Як і в багатьох містах, наш парк та вулиці, тротуари і двори буквально встелені сміттям – від поодиноких недопалків та папірців до цілих куп непотребу. Бруд на вулицях, на березі річки став настільки звичним, що багато хто взагалі не помічає його, сприймаючи як невід’ємну й неминучу частину пейзажу.

 

 

 

Звідки воно береться?

Очевидно, що часто діти, втім як і багато дорослих, смітять механічно, навіть не замислюючись. Розгортаючи цукерку чи цигарки, обгортка просто відпускається, собі під ноги. Усі ми хочемо жити в чистій країні, але мало хто з нас замислюється, що причина, яка робить цю країну брудною – в нас самих.

Раніше такого не було…

Що ж змінилося? Поширене пояснення полягає в зростанні рівня споживання і поширенні різноманітних упаковок, внаслідок чого українці стали купувати значно більше поліетилену і пластику. І, відповідно, більше викидати. Це справді так. Раніше левову частку побутових відходів становили органічні продукти й папір, які швидко розчинялися. Тепер, в рази зросла не лише частка пластику, скла чи жесті, а й взагалі обсяги цих відходів.

Проте одна справа – використовувати пластик, а зовсім інша – смітити ним де прийдеться. Чому величезна частина цього непотребу опиняється не в урнах, контейнерах чи належно обладнаних звалищах, а в кущах чи й просто на тротуарах? Задумайтесь та дайте відповідь самі…

Шановні бериславці та гості міста! Живіть у злагоді зі своєю совістю, будьте дбайливими господарями у місті де ви живете! Пам’ятайте, що наш Берислав – це наш спільний дім і чистота в ньому залежить у першу чергу від кожного з нас.
Любіть і бережіть рідне місто!