Офіційний сайт Бериславської міської ради

20

Листопад

2023

Хто має право на отримання та як вірно заповнити заяву та декларацію на субсидію?

Отже, про законодавство, яке регулює питання щодо оформлення та виплати субсидії

Хто може оформити субсидію

  • Субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, тобто за місцем реєстрації особи, з урахуванням усіх зареєстрованих осіб. . До складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), на яких розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії.
  • За рішенням органів соціального захисту населення субсидія може бути призначена за фактичним місцем проживання особам, які орендують житло на підставі договору найму, або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію.
  • Житлова субсидія також може призначатися одному із членів домогосподарства, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому без укладеного договору найму (оренди) житла, у разі, коли вони є внутрішньо переміщеними особами.

Хто здійснює призначення субсидії

До 30 листопада 2022 р. включно – структурні підрозділи з питань соціального захисту населення; починаючи з 1 грудня 2022 р. – органи Пенсійного фонду України.

Контроль за правильністю призначення і виплати житлових субсидій здійснює Нацсоцслужба та її територіальні органи.

Основні документи для оформлення субсидії

  • Заява про призначення субсидії
  • Декларація про доходи і витрати осіб, які звернулись за субсидією
  • Довідка про доходи (якщо у декларації зазначені певні доходи, однак інформація про них відсутня у ПФУ та ДФС)
  • Договір про винайм житла (за наявності)
  • Документи, які можуть підтвердити непроживання особи за місцем реєстрації (у разі потреби), наприклад: довідка з місця роботи, тощо.

За додатковою інформацією звертатися за номером  контактного центру Бериславської міської ради тел. 0966069115 та на пошту ber.vszn9906@gmail.com