Офіційний сайт Бериславської міської ради

18

Травень

2020

Карантинні заходи послаблено, що саме змінилось?

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04 травня 2020 року № 343 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» подовжено карантинні заходи.

Постанова, зокрема, передбачає, що обмежувальні заходи триватимуть до 22 травня.

Водночас з 11 травня дозволено, зокрема:

  • проведення заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, індивідуальних тренувальних занять (біг, хода, їзда на велосипеді, фігурне катання, рух на активних візках спортсменів з інвалідністю), навчально-тренувальних зборів спортсменів національних збірних команд за умови забезпечення учасників засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
  • торговельне і побутове обслуговування населення (крім ТРЦ), роботу музеїв за умови дотримання вимог індивідуального захисту;
  • діяльність адвокатів, нотаріусів, аудиторів та психологів, надання стоматологічної допомоги;
  • діяльність з надання послуг громадського харчування на відкритих (літніх) майданчиках просто неба за умови забезпечення дотримання відстані не менш як 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами та розміщення не більш як чотири клієнти за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років). Знято питання із замовленнями на винос у сфері громадського харчування, законність яких раніше викликала запитання. Тепер на рівні постанови закріпили, що вони, як і адресна доставка замовлень, не заборонені (за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту (зокрема захист обличчя, очей, рук).

Наголошуємо, здійснення вище зазначеної діяльності передбачає дотримання санітарних і протиепідемічних норм?

З повним текстом рекомендацій головного державного санітарного лікаря можна ознайомитись на сайті Міністерства охорони здоров’я України за посиланнями:

Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в перукарнях та салонах краси на період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). (Постанова №20 від 09.05.2020)

Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при наданні стаматологічної допомоги на період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). (Постанова №19 від 09.05.2020)

Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при роботі закладів громадського харчування на період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). (Постанова №18 від 09.05.2020)

Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами на період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). (Постанова №17 від 09.05.2020)

Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при здійсненні дозволених видів діяльності, які передбачають приймання відвідувачів у офісних приміщеннях в період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). (Постанова №16 від 09.05.2020)

Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в закладах стаціонарної психіатричної допомоги, медико-соціального та соціального захисту населення в період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). (Постанова №15 від 09.05.2020)