Офіційний сайт Бериславської міської ради

4

Червень

2021

Комісійні обстеження підприємств та закладів м. Берислава робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення

Стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.

3 червня 2021 року робоча група з питань  легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення на території Бериславської міської територіальної громади  вкотре  вийшла  до підприємців, щоб  надати  консультації та провести  інформаційно-роз’яснювальну  роботу  з питань  оформлення трудових відносин, дотримання соціальних гарантій в оплаті праці, підвищення рівня середньої заробітної плати, своєчасністю  сплати податків та нарахувань. Усі члени групи мали можливість проконсультувати підприємців в межах своєї компетенції та надати відповіді на питання, що їх хвилюють.

Комісією було обстежено 24 об’єкти  торгівлі та надання послуг, всі наймані працівники,  що знаходились на робочих місцях були офіційно оформлені  згідно чинного  законодавства. Членам комісії  були  надані  відповідні документи (трудові договори, виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб -підприємців та громадських формувань, документи, що посвідчують особу) Лише в одному закладі торгівлі був встановлений факт неналежного  оформлення  працівника. З роботодавцем проводиться роз’яснювальна робота.

Вкотре закликаємо роботодавців працювати у правовому полі та  дотримуватись трудового законодавства!

Також хочемо застерегти найманих працівників, які свідомо йдуть на роботу без офіційного працевлаштування. Пам’ятайте, неофіційне працевлаштування та отримання заробітної плати у «конверті» позбавляють Вас гарантованого права на захист з боку держави у тому числі, права на отримання житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, права на пенсійне забезпечення та матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності у разі відсутності страхового стажу.