Офіційний сайт Бериславської міської ради

12

Липень

2021

“Купальські зорі” у Зміївці

Свято Івана Купала прийшло до нас з часів язичницьких, але воно стало добрим приводом після гарячих трудових буднів зібратися всім селом і весело відпочити.

Хоча погодні умови зашкодили зібратися в календарний день, але всеж таки свято Івана Купала відбулося у Зміївці традиційно весело і гучно. Мальовничий берег Дніпра став ідеальним місцем для пісень, запальних танців та цікавих купальських конкурсів. Працівниками сільського БК, бібліотек та учасниками художньої самодіяльності була підготовлена цікава програма  святкування. На свято прибули гості – Заслужений працівник культури України, голова обласного Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім..Т. Шевченка, український поет,  прозаїк, драматург  Олег Олексюк з дружиною Оксаною Олексюк- українською вишивальницею, заступницею голови громадської організації “Українська хата – талантами багата” та лауреатом Всеукраїнських конкурсів вокалістів, солісткою Тетяною Дудкою. Ще за дня була проведена творча зустріч з подружжям Олексюк у сільській бібліотеці,  де пан Олег  подарував читачам бібліотеки свої авторські видання, а пані Оксана презентувала свої вишивки та запросила долучитися до членів організації “Українська хата – талантами багата”.

Ввечері на святі солістка Тетяна Дудкіна виконала пісню на слова О.Олексюка та музику Андрія Білецького ( США) “У чарівну ніч Купала”. Далі звучали привітання  від старости села Куривчака Миколи, солістів та художніх колективів  БК ” Оберіг” та “Бойківчани”. Гарний настрій свята забезпечували самі глядачі, особливо діти своїми запальними танцями.  Цікавою була програма конкурсів: плетіння вінків  та гірлянд з польових рослин, конкурс  “Штовхання  дрином”, танець з гіллякою та рушником, шукали цвіт папороті, конкурс з водою  “Наповнити банку” та інші.

Традиційно, за результатами конкурсів,  обрали головних парубка та дівчину, яким надали  почесне право запалити купальське вогнище. Весело водили танець колом та із захопленням стрибали через багаття. Після всіх дійств дівчата пускали на воду віночки. Ще довго над Дніпром звучали пісні, танцювальні мелодії, але десь близько опівночі свято завершилось.

Щирі слова подяки шлемо всім, хто долучився до підготовки свята Івана Купала – приватним підприємцям Гавриляк Тетяні та Єрмоленко Людмилі за спонсорську допомогу в придбанні призів до конкурсів, Голуб Михайлу за підключення до електрики муз. апаратури, Михальцову Анатолію за організацію приготування дров для купальського вогнища , жіночому колективу “Оберіг” та чоловічому  “Бойківчани”, солістам  Пронів Марії,  Белей Ларисі, Махник Даші, Шибінському Івану, Кравець Анастасії, звукооператору –  Ламазей Дані,  за організацію свята працівникам Зміївського БК та бібліотек, за підтримку творчих ініціатив старості села Куривчак Миколі. Всім присутнім гостям та односельчанам за активну участь у розважальній програмі свята.

Після свята було приємно  чути відгуки односельців про чудовий вечір відпочинку, коли на якусь годину забуваєш про щоденні нагальні проблеми і турботи.