Офіційний сайт Бериславської міської ради

8

Травень

2019

Маємо досвід вартий наслідування

На базі Бериславського дошкільного навчального закладу №3 (ясла-садка) відбувся семінар-практикум для керівників закладів освіти району та міста


Впродовж останніх трьох років педагогічний  колектив ДНЗ №3 за активною участю батьків та  дітей проводив наукову дослідницько-експериментальну роботу з теми «Формування особистісно-орієнтовного середовища сучасного дошкільного навчального закладу засобами музейної педагогіки». До роботи були залучені  працівники  районного  краєзнавчого музею, освітніх установ міста – закладів повної загальної середньої освіти № 1,3,4,5, музичної школи, дитячої бібліотеки,  ДЮСШ  ім. В.Сергєєва, центру дитячої творчості, педагогічного коледжу.

В кожній групі створені змістовні, насичені, естетично оформлені тематичні міні-музеї, які під час проведення семінару презентували діти-екскурсоводи та загально-садовий музей «Бери слав – рідне місто». Творчою групою закладу  розроблена краєзнавча парціальна програма про рідне місто (програма є другою в закладах освіти області), яка успішно втілилася  в життя і сприяла вивченню рідного краю та формуванню патріотичних почуттів у дошкільників. Зміст програми доповнювався, відбувався пошук нових засобів, методів і прийомів музейної педагогіки та інших сучасних інноваційних  технологій. Проведена велика ґрунтовна робота по створенню методичного забезпечення освітньої діяльності з дошкільниками з врахуванням їх вікових можливостей та особливостей розвитку – програми, плани, методичні рекомендації для роботи в музейному розвивальному середовищі за краєзнавчою програмою, створена система практичного, ілюстративного, ігрового, відеоматеріалу для реалізації програмових завдань.

Розроблена система роботи в міні-музеях та за краєзнавчою програмою стала предметом презентації досвіду, як в теоретичній так і практичній частинах семінару-практикуму.

Кожен з виступаючих – директор закладу М.В.Верховська, вихователь-методист Т.С.Терещенко, практичний психолог Н.В.Власенко, вихователі, вихователі-методисти Н.С.Кобилянська, В.В.Плохотник, І.Ю.Чабанова, Л.В.Чапни глибоко та змістовно розкрили різні аспекти  експериментальної роботи та зміст конкретної роботи з дітьми, вихователями,  батьками. Учасники семінару-практикуму мали можливість ознайомитися з сучасними підходами творчих, професійно підготовлених вихователів до організації освітньої діяльності в міні-музеях з дітьми різних вікових груп, проаналізувати власний досвід роботи, взяти на замітку цікаві види роботи та долучити їх до своєї практичної діяльності в майбутньому.

За оцінкою наукового керівника дослідно-експериментальної роботи  – старшого викладача кафедри теорії і методики дошкільної, початкової освіти та мовних комунікацій Комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради Вікторії Мусієнко семінар  був насичений цікавою, корисною інформацією, що є необхідною і якою можна  і треба поділитися з іншими закладами дошкільної та  загальної середньої освіти.
«Новітньо, високопрофесійно, змістовно, цікаво, результативно, сучасно, вдумливо, усвідомлено, естетично!», – це слова завідувача районного методичного кабінету І.А.Кудрявцево, що зазначені в Книзі відгуків по закінченню семінару-практикуму.

Учасники семінару стверджували, що результати роботи педагогічного колективу – це  підвищення активності дітей в процесі пізнавання, виховання допитливості та патріотичних почуттів, формування особистісних якостей дітей, а також вдосконалення фахової майстерності педагогічних працівників, а сам освітній процес  – рух у відповідності з сучасними тенденціями дошкільної освіти та нової української школи.