Офіційний сайт Бериславської міської ради

24

Жовтень

2017

Мінекології закликає нарешті відмовитися від спалювання листя

Спалювання опалого листя та стерні є надзвичайно шкідливим для навколишнього середовища і негативно позначається на здоров’ї громадян.

Жовтень – це час коли в Україні завершується сезон збору врожаю і, відповідно, всі масово спалюють опале листя, бадилля і траву, забуваючи при цьому, що дим завдає шкоди не тільки навколишньому середовищу, а й особистому здоров’ю

Варто використовувати приклад наших батьків, коли опале листя компостували та успішно використовували як добриво, так само роблять і багато наших сусідніх країн. У країнах Європейського Союзу шкідливого спалювання вже не побачиш.

Нагадуємо, що відповідальність за спалювання стерні, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя передбачена в статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і становить від 170 до 340 гривень для громадян та від 850 до 1190 гривень для посадових осіб, а в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду – від 340 до 680 гривень для громадян та від 1190 до 1700 гривень для посадових осіб.