Офіційний сайт Бериславської міської ради

12

Липень

2023

Мультиплекс МХ-7: Мешканці області незабаром зможуть дивитися українське телебачення у будь-якому куточку Херсонщини

Зараз дуже актуальними є питання інформаційної безпеки та інформаційного забезпечення державою безперебійного доступу жителів України до суспільно важливої інформації. Адже пропаганда – це один із видів зброї путінського режиму, яку вона намагається використовувати в Україні. І ми всі бачимо, до чого призводить “руський мир”.
Так, на тимчасово окупованих територіях українські телебачення, радіо, інтернет та звʼязок були першими мішенями. Росія знищує всю нашу інфраструктуру, до якої може дотягтись, щоб заповнити інформаційну тишу пропагандою.
З метою вирішення питання інформаційного забезпечення наша держава, як і планувала, побудувала державний цифровий Мультиплекс МХ-7. Державна мережа цифрового телебачення – це гарантований безкоштовний доступ жителів країни до суспільно важливої інформації.

На сьогодні на Херсонщині існує проблема інформаційної ізольованості населення, що проживає вздовж лінії розмежування та на тимчасово окупованих територіях області. Тому важливо, щоб мешканці мали безперебійний доступ до правдивої інформації, зокрема, могли дивитися українське телебачення у будь-якому куточку області.
Мережа МХ-7 матиме більшу кількість передавальних станцій та кращі енергетичні характеристики, ніж наявні мультиплекси, а отже, приймання сигналу буде доступне і у тих зонах, де зараз він відсутній через недостатній рівень сигналу або особливості рельєфу. Також ввімкнення потужних передавачів у метровому діапазоні збільшить охоплення тимчасово окупованих територій, зокрема в Запорізькій, Херсонській, Донецькій областях.
Треба зазначити, що Мультиплекс МХ-7 має низку переваг над наявними технологіями:
● Діапазон метрових хвиль, який має перевагу перед наявними мережами в дециметровому діапазоні. Хвилі краще проникають у будівлі в умовах великого міста, краще покриття на територіях зі складним горбистим чи гірським рельєфом.
● Мережа містить більше передавальних станцій (158), а передавачі працюватимуть з більшою потужністю відносно наявних мультиплексів, що забезпечить збільшену зону охоплення території телевізійним сигналом.
● Метровий діапазон, на відміну від дециметрового, захищений від перепланувань.
Сигнал надаватиметься у відкритому (некодованому) вигляді. Весь пакет телеканалів буде безкоштовним для глядачів. Всі приймачі, що продаються у торгових мережах, здатні приймати метрові та дециметрові хвилі, а отже, і програми МХ-7.
Для приймання телепрограм МХ-7 необхідно мати:
● телевізор із вбудованим DVB-T2 тюнером або телевізор та сет-топ-бокс DVB-T2 (зовнішній тюнер);
● зовнішню антену метрового діапазону або універсальну (для дециметрового і метрового діапазонів) чи кімнатну, якщо відстань до передавальної станції незначна; якщо залишилась «стара антена» для приймання аналогового мовлення, вона буде здатна приймати сигнал МХ-7 (при підключенні до телевізора із вбудованим або зовнішнім тюнером DVB-T2).
Щодо питання, яку антену придбати, то відповідь однозначна: універсальну, яка прийматиме дециметрові та метрові хвилі.