Офіційний сайт Бериславської міської ради

14

Серпень

2023

На Херсонщині створено першу раду внутрішньо переміщених осіб

У м.Бериславі створено першу на території Херсонської області Раду внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Рада є тимчасовим консультативно-дорадчим органом, мета якої – вирішення проблемних питань, пов’язаних із реалізацією державної та місцевої політики у сфері захисту внутрішньо переміщених осіб, сприяння їхній інтеграції на території Бериславської міської територіальної громади, підтримки з боку громади в процесі інтеграції ВПО та залучення їх до процесів прийняття рішень. Діяти вона буде при виконавчому комітеті. Спрямована дільність Ради, в першу чергу на створення умов для нормального повернення людей додому.

Бериславська міська військова адміністрація затвердила Положення про раду та затвердила її кількісний склад (18 осіб).

У Положенні описані робочі завдання ради, серед яких основними є сприяння реалізації громадянських та політичних прав ВПО, у тому числі конституційного права на участь в управлінні державними справами, забезпечення прав на свободу зборів, залученню вразливих груп тощо.

Рада буде захищати права ВПО, надавати міському голові для розгляду пропозиції, висновки, аналітичні матеріали та проєкти нормативно-правових актів щодо вирішення питань у сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб.

Члени Ради ВПО будуть інформувати громадськість про свою діяльність, ухвалені рішення та стан їхнього виконання. А до своєї роботи залучатимуть зовнішніх експертів (науковці, представників інститутів громадянського суспільства, громадських, благодійних організацій).

До кінця поточного 2023 року експерти громадської організації Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень разом з виконавчими органами Бериславської міської ради зроблять діагностику стану ВПО в Бериславській громаді Херсонської області, з’ясують їхні першочергові потреби, виявлять найбільш активних переселенців. Методами дослідження стануть ознайомчі візити, фокус-групи, моніторинг ЗМІ та соціальних мереж, інформаційні запити до місцевої влади.

Одночасно з дослідженням буде проводитись і навчання та активізація громадян на двох інтеграційних тренінгах для представників влади та ВПО, з залученням місцевих активістів, які виїхали в безпечні регіони України.

Інституційна підтримка буде організована у форматі спільної розробки пропозицій щодо вирішення соціальних проблем. Всі підготовані пропозиції будуть передані для врахування керівникам військової адміністрації.

Таким чином, за цим пілотним проєктом першої в нашій області ради ВПО будуть створені умови для соціальної інтеграції ВПО і в інших громадах правобережжя Херсонщини, в тому числі і для майбутніх переселенців, як неодмінно будуть після звільнення лівобережжя.