Офіційний сайт Бериславської міської ради

13

Березень

2021

На Масляну гуляли – весну закликали

Бериславці не залишились осторонь, традиційного в Україні, святкування Масляни, яке пройшло сьогодні біля Центального будинку культури та дозвілля. Це свято не має чіткої дати та залежить від того, коли починається Великий піст, цьогоріч – це тиждень з 8 по 14 березня.

На площі встановили опудало Масниці – велику ляльку з соломи, вдягнену у жіночий одяг. За традицією, наприкінці свята її спалили як уособлення зими, прагнучи розбудити весняну природу та прискорити прихід тепла.

Головна страва Масниці – млинці (налисники). Вони вважаються символом сонця, тому саме млинці є одним із основних атрибутів цього свята. Впродовж масничного святкування, всі охочі могли скуштувати смачні вареники, млинці та інші смаколики приготовані господинями нашого краю, представницями Благодійної організації «Благодійний фонд Ігоря Колихаєва «Нам тут жити». Долучилися до пригощання в наметі «Благодійного фонду Ігоря Колихаєва «Нам тут жити» й депутати міської ради від одноіменної політичної партії, які пригощали гарячим чаєм та кавою.

Під час заходу для гостей виступали: хореографічні колективи «Love ритм», «Ритми світу», Дуети «Обрій» та «Гармонія», солісти ЦКД Дмитро Двірний, Володимир Сагун, Марія Костогриз та Христина Ткач, вокальний ансамбль ЦКД «Джерело».

Масляничні звичаї ми успадкували від своїх предків, тож бережімо їх, вивчаймо нашу історію та культуру!