Офіційний сайт Бериславської міської ради

11

Вересень

2023

На шляху до інтеграції ВПО

6 -7 вересня в м. Дніпро проходив другий масштабний східноукраїнський форум Рад ВПО «Змі(ц)нюємо Україну!». У заході взяли участь 22 спікери та спікерки: представниці та представники благодійних і громадських правозахисних організацій, Рад ВПО з Дніпропетровської, Запорізької, Донецької та Херсонської областей, місцева влада.

Представником від Бериславської територіальної громади виступила Маргарита Гришко – в.о. начальника відділу соціального захисту виконавчого комітету Бериславської міської ради. Головний акцент виступу — діяльність Ради ВПО як платформи спільних дій інститутів громадянського суспільства, органів державної влади та місцевого самоврядування на шляху до інтеграції переселенців у приймаючі громади. У своєму виступі М. Гришко повідомила про початок діяльності Ради з питань внутрішньо переміщених осіб на території Бериславської територіальної громади з 09.08.2023 року.  Наголосила на спільні дії структурних підрозділів органів місцевого самоврядування та ВПО громади, відмітила  перші кроки, які вже відбуваються на шляху до інтеграції переселенців у  громаду та окреслила довгострокові рішення такої співпраці. Взяла участь в обговоренні питання щодо найкращих практик подолання проблем, з якими стикаються переселенці, яке проходило у форматі «Світового кафе».

Не менш важливим було питання і синергії міжнародних і місцевих організацій у питаннях підтримки інтеграції ВПО в приймаючі громади за участю Наталії Крандієвської — спеціалістки з питань соціального захисту саб-офісу УВКБ ООН в Дніпрі, представниць/ників благодійних і громадських правозахисних організацій «Десяте квітня», Гуманітарна місія “Проліска”, Право на захист, СССМ «ACTED», Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез».

Ми в правильному напрямку крокуємо до вирішення питання інтеграції ВПО в нашу громаду.