Офіційний сайт Бериславської міської ради

20

Лютий

2020

Не купуйте дикорослі, лісові квіти.

Державна екологічна інспекція у Херсонській області, розповсюдила попередження щодо незаконного збору рідкісних ранньоквітучих, ендемічних, реліктових і таких, що знаходяться під загрозою зникнення видів рослин, а також рослин, занесених до Червоної книги України.
В період настання весняного тепла, закінчення зими – початку весни, на вулицях можна зустріти торговців першими весняними квітами, але здебільшого вони Червонокнижні. Серед них підсніжники, шафран (крокус), білоцвіт, конвалія (ландиш).

У інспекції зазначили, що за незаконне придбання та збут квітів з Червоної Книги України передбачено штраф від 510 до 1700 гривень з конфіскацією рослин.

Українські екологи закликають не купувати весняні первоцвіти, тим самим скорочуючи попит, скоротиться і пропозиція. Практично усі весняні лісові квіти в Україні опинилися на межі зникнення.

1. Підсніжник білосніжний (звичайний).
Ця рослина навесні користується величезним попитом, часто її масово збирають для продажу або пересадки. У зв’язку з цим вже в багатьох місцевостях, де колись підсніжників було багато, вони зникають або повністю зникли. Підсніжник потребує охорони, він занесений до Червоної книги України з 2009 року.


2. Шафран Гейфеля (Крокус).
Шафран – зникаюча декоративна ранньовесняна рослина, занесена до Червоної книги України. У народі їх називають брандушками, маслянками або серенками. Це багаторічна бульбоцибулинна трав’яниста рослина заввишки 25-35 см з поодинокими, фіолетовими, іноді сніжно-білими квітками.


3. Білоцвіт весняний.
Ця рослина є рідкісним видом флори України та також внесена до Червоної книги України. Ареал поширення білоцвіту весняного, охоплює більшу частину земель України та досить поширена в нашій області, однак її безконтрольне добування може змінити ситуацію.


4. Конвалія (ландиш).
Конвалія належить до трав’янистих багаторічних рослин. Росте конвалія в мішаних і листяних лісах. Тіньовитривала рослина. Поширена майже по всій Україні. Часто утворює куртини і зарості. Конвалії отруйні. Худоба, наївшись їх, може загинути. У людини при отруєнні конвалією з’являється нудота, запаморочення, судоми.


У відповідності до статті 19 Закону України «Про Червону книгу України» спеціальне використання (добування, збирання) об’єктів Червоної книги України здійснюється у виняткових випадках лише у наукових і селекційних цілях, у тому числі для розмноження, розселення і розведення у штучно створених умовах, а також для відтворення популяцій на підставі рішень Національної комісії з питань Червоної книги України.

У разі виявлення порушень вимог природоохоронного  законодавства щодо реалізації ранніх весняних квітів негайно інформуйте Державну екологічну інспекцію у Херсонській області за тел. 0552 – 26-23-87.