Офіційний сайт Бериславської міської ради

9

Липень

2020

Обережно – амброзія полинолиста!

Амброзія полинолиста – найпоширеніший та найшкодочинніший бур’ян у Бериславському районі. Це однорічна яра рослина за зовнішнім виглядом схожа на коноплі, а за розміром і формою листя нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло досягає висоти 2- 2,5 м.

Розмножується амброзія лише насінням, рослини можуть давати до 100 тисяч насінин. Насіння амброзії зберігає схожість у грунті до 20 років. Амброзія виснажує грунт, а при великій забур’яненості культурні рослини гинуть.

Але найважливішим є те, що квітковий пилок амброзії шкідливий для людини. У період цвітіння серед населення спостерігається алергійне захворювання – амброзійний поліноз. Пилок амброзії потрапляючи в органи дихання людей, в очі, ніс, бронхи викликає слизотечу, погіршення зору, появу головних болей, кашлю, а у найбільш чутливих людей спостерігаються приступи астми.

Ефективними способами боротьби з амброзією є обробка гербіцидами, сівозміни, виривання поодиноких рослин з корінням та проведення скошування до початку її цвітіння.

Зважаючи на небезпечність амброзії полинолистої, як для   сільського господарства, так і для здоров’я людини боротьба з нею є одним з важливих та першочергових завдань усіх землекористувачів. Особливу увагу необхідно звернути керівникам органів місцевого самоуправління на боротьбу з амброзією полинолистою на території населених пунктів, зокрема біля шкіл, дитячих садків та інших громадських місць.

О.Вєкшин, головний спеціаліст Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області