Офіційний сайт Бериславської міської ради

3

Липень

2019

Очисні споруди в Бериславі. Який стан справ сьогодні.

Як ми вже повідомляли раніше, Бериславська міська рада підготувала Проект реконструкції очисних споруд міста, і в кінці квітня цього року, перший заступник міського голови Сергій Шматов подав його до Міністерства екології та природних ресурсів в місті Київ, відповідно до постанови Комітету Міністрів України №228 від 20 березня 2019 року «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення природоохоронних заходів на об’єктах комунальної власності».

На сьогодні, проект пройшов розгляд в Кабінеті Міністрів України. В червні Кабмін видав розпорядження щодо розподілу субвенції на суму 8 527 457 грн. Але це лише зміни внесені КМУ до переліку першочергових природоохоронних заходів, а для того аби ці кошти дійсно надійшли за призначенням, Міністерство екології та природних ресурсів повинно забезпечити погодження рішення Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.

Аби мати більш повну картину, для розуміння співвідношення фінансування нагадаємо, загальна вартість робіт з реконструкції становить 75 млн. грн., вартість першої черги реконструкції 38 млн. грн., у вказаному розпорядженні КМУ оговорена сума у 8,5 млн. грн. Гроші наче великі, але це лише мізерна доля вартості, і її невистачить для початку робіт. Аби роботи з реконструкції дійсно розпочались, вони мають бути забезпечені в повному обсязі.

Наразі нам доводиться чекати коли Київ прийме відповідні рішення.