Офіційний сайт Бериславської міської ради

1

Жовтень

2019

Оголошення для учасників АТО

З 01 жовтня 2019 року застосовуватиметься Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі».

Незалежно від доходів пільги надаються особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, в тому числі в АТО і ООС, членам сімей померлих/загиблих ветеранів війни, чорнобильцям I і II категорій, особам з інвалідністю внаслідок проходження служби в армії, ветеранам військової служби та органів внутрішніх справ, та ветеранам інших служб.

Розрахунки сум пільг буде проводити управління соціального захисту населення в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги. При визначені суми враховується: право на пільгу, відсоток на пільгу, кількість членів сім’ї, технічні характеристики та квадратні метри житлового будинку (квартири) чи опалювальної площі тощо.

Якщо в одному житловому приміщенні право на пільги мають кілька пільговиків, розрахунок суми пільги здійснюється одному із таких пільговиків, який має право на більший за розміром відсоток знижки з оплати житлово-комунальних послуг, з урахуванням розміру пільг інших пільговиків.

Відповідно до затвердженого Порядку паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова.

Зокрема, пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматизованому режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк.

Зазначимо, на пільги на оплату компослуг мають право наступні категорії громадян:

  • учасники бойових дій (75%)
  • люди з інвалідністю внаслідок війни (100%)
  • члени сімей загиблих ( 50%)
  • «діти війни» (25%)
  • пенсіонери різних державних служб: ДСНС, МВС, СБУ (50%)
  • постраждалі від Чорнобильської катастрофи (50%)
  • вдови (вдівці) ветеранів МВС, ДСНС, ЗСУ (50%)
  • багатодітні сім’ї (50%)
  • люди, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною (100%).

АТ «Ощадбанк» щомісяця інформуватиме пільговиків SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишок.

Водночас, за заявою пільговика, поданою управлінню соціального захисту населення до початку опалювальногосезону (15 жовтня ) або до початку неопалювального сезону (15 травня), у якій зазначаються необхідні виплатні реквізити, виплата пільги здійснюється у грошовій готівковій формі.

Таким особам кошти надходитимутьна їх особисті рахунки в АТ «Ощадбанк» або через виплатні об’єкти АТ “Укрпошта”.

У такому випадку пільговики зможуть зняти кошти з власного рахунку у будь-який зручний час та самостійно щомісяця розраховуватись за комунальні послуги.