14
Листопад
2024
13 листопада, відбувся перший з трьох запланованих днів офлайн-тренінгу з теми «Зміцнення місцевої демократії: ефективне залучення громадян, інструменти партисипації та демократичні ініціативи».
Тренерами заходу протягом трьох днів виступають:
– Баррі Якобс – Колишній депутат місцевої ради та член наглядової ради муніципалітету Берген-оп-Зом, експерт з питань відкритого уряду;
– Наталія Бойко – координатор напрямку «Децентралізація та демократизація».
Учасниками заходу стали 12 територіальних громад, які є цільовими для напряму «Децентралізація та демократизація», а саме:
Захід розпочався з вітальних слів Керівниці проєкту Інни Семененко, яка підкреслила важливість зміцнення громадянської активності для сталого розвитку територіальних громад, а також відзначила внесок учасників у розвиток демократичних процесів на місцевому рівні.
До відкриття заходу також долучилися й запрошені гості: представник Посольства Королівства Нідерландів в Україні Кріс Богаарт (старший спеціаліст Програми UPF) та представниця Асоціації міст України Юлія Бандура (Директор центру розвитку та впровадження проєктів), які виступили зі словами підтримки та побажанням продуктивного та цікавого проведення трьох днів, сфокусованих на підвищенні рівня залучення громадськості у громадах.
Під час першої сесії тренінгу громади презентували свої вже досягнуті результати впровадження інструментів партисипації, які допомагають органам місцевого самоврядування більш ефективно залучати громадян до процесів врядування на рівні громади. Серед таких інструментів, зокрема: створення молодіжних та громадських рад, використання платформ Е-Дем та СВОЇ, проведення публічних консультацій та створення ради ВПО.
Учасники також обговорили розробку статутів територіальних громад: ключові характеристики, ознаки ефективності, місце та функції статуту серед інших документів на місцевому рівні.
Важливою темою стала також роль стейкхолдерів у процесі розвитку територіальних громад. Під час цієї сесії учасники мали змогу покращити свої навички у проведенні аналізу силового поля стейкхолдерів, а також дізнатися про те, як результати такого аналізу можуть допомогти ОМС у плануванні співпраці з ними.
Набуті знання учасники відразу ж застосували на практиці, визначивши трьох основних стейкхолдерів проєктів, над якими вони наразі працюють, а також їхні інтереси, мотиви, роль та рівень впливовості на процес прийняття рішень. Отримана інформація лягла в основу Плану-графіку взаємодії зі стейкхолдерами на 2025 рік, який включає проведення низки заходів (таких як проведення опитування для визначення потреб громадськості, залучення стейкхолдерів до розробки програм, створення тимчасових органів, висвітлення інформації про діяльність на сайті, проведення навчальних заходів та заходів для обміну досвідом та багато іншого)
Ми впевнені, що набуті знання та навички допоможуть представникам громад покращити ефективність та результативність співпраці зі стейкхолдерами, що, у свою чергу, сприятиме розвитку територіальних громад!
А ми тим часом розпочинаємо другий день тренінгу!
Проєкт «Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови і реконструкції громад в Україні» впроваджується Агентством міжнародного співробітництва асоціації муніципалітетів Королівства Нідерланди VNG International (Ві Ен Джі Інтернешнл) у партнерстві з Асоціація міст України.