Офіційний сайт Бериславської міської ради

15

Серпень

2023

Про грантову підтримку для мікропідприємств в межах програми EU4Business

З метою відновлення підприємницької діяльності на територіях України, що найбільше постраждали від бойових дій та були окуповані, а також посилення стійкості мікробізнесу в інших регіонах України в умовах війни, в межах програми міжнародної технічної допомоги “EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП”, що виконується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансування Європейського Союзу та Уряду Німеччини, українські підприємці можуть отримати гранти в розмірі до 4000 євро для відновлення діяльності. За отримані кошти можна придбати обладнання, закупити сировину та матеріали, виплатити заробітну, орендну плату та оплатити інші господарські витрати.

До програми можуть долучитися мікропідприємства, що:

  • мають до 9 працівників та річний дохід до 2 млн євро;
  • провадять свою діяльність за визначеними програмою мікрогрантів видами економічної діяльності, починаючи з 01.02.2021 року або раніше;
  • мають позитивну кредитну історію;
  • не мають заборгованості перед бюджетом України;
  • не отримували міжнародну технічну допомогу, починаючи з 01.02.2022 року.

Для участі в конкурсі мікропідприємець має подати заяву виключно через єдиний портал державних послуг Дія:

  1. Заповнити заяву на порталі Діяhttps://cutt.ly/xwfmKBc4). У заяві правильно вказати інформацію про показники діяльності підприємства до війни та під час бойових дій;
  2. Визначити чіткі напрями використання коштів мікрогранту, які не можуть змінюватися під час їх подальшого фінансування.

Відбір учасників програми відбуватиметься за результатами конкурсів для таких категорій підприємств:

  • Близько 250 грантів для найбільш постраждалих від війни областей: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська (окрім міста Київ), Луганська, Миколаївська, Сумська, Чернігівська, Харківська, Херсонська. Приймання заяв — з 08.08.2023 до 21.08.2023.
  • Близько 250 грантів для деокупованих територій Донецької, Київської (окрім міста Київ), Чернігівської, Сумської, Харківської та Херсонської областей. Приймання заяв — з 22.08.2023 до 04.09.2023.
  • Близько 250 грантів для підприємців з усіх інших регіонів України, окрім тимчасово окупованих. Приймання заяв — з 05.09.2023 до 18.09.2023.

Жодних розрахунків та бізнес-планів робити не потрібно. Переможців кожного з конкурсів визначатимуть автоматично на рейтинговій основі на підставі таких основних критеріїв: рівня постраждалості від війни, потенціалу для відбудови та якості заходів з відновлення діяльності мікропідприємства.

Більше інформації можна отримати за посиланням: https://cutt.ly/5wfQeyBH .