Офіційний сайт Бериславської міської ради

9

Жовтень

2019

Про субвенції на розвиток територій

Колонка депутата

Перший день пленарного тижня у Верховній Раді виявився для народного депутата Ігоря Колихаєва досить насиченим. Він взяв участь в засіданні комітету з питань аграрної та земельної політики та зустрічі парламентської групи «За майбутнє» з Прем’єр-Міністром України Олексієм Гончаруком:

«Хочу зауважити, – написав Ігор Колихаєв на своїй офіційній сторінці, – що в сесійній залі Верховної Ради продовжується встановлений монобільшістю «турборежим», який аж ніяк не сприяє якісній роботі парламентарів. В результаті невиправданого поспіху депутатам не вдається якісно вивчати законопроекти та вчасно готувати пропозиції необхідних до них змін.

Деякі законопроекти виносяться на голосування з порушенням норм регламенту – навіть є випадки ігнорування їх обов’язкового попереднього розгляду у профільних комітетах.

Що стосується зустрічі з очільником уряду, то ми говорили про найболючіше. Затверджений ще на початку 2019 року розподіл субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, на прикладі 184 виборчого округу, виконаний лише на 30%. Ситуація з недофінансуванням державних програм і заходів кричуща.

А у перспективі вона взагалі може перетворитись на фарс. Є побоювання, що фінансову допомогу від державного бюджету отримають лише ті регіони, від яких стали депутатами ВР представники «Слуги народу».

Нажаль, від Прем’єр-Міністра ми не почули обнадійливих обіцянок. Однак, я вважаю, що як депутат, зобов’язаний «стукати в усі двері», аби проблеми області почали вирішуватись».