Офіційний сайт Бериславської міської ради

21

Січень

2022

Про застосування РРО/ПРРО та ведення обліку товарних запасів з 1 січня 2022 року

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що фізичні особи-підприємці платники єдиного податку І групи – не зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО та вести облік товарних запасів.

Зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО, але можуть не вести облік товарних запасів фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку ІІ – ІV груп, якщо вони не здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, та напівдорогоцінного каміння, або не є платниками ПДВ.

Тобто із всього загалу фізичних осіб-підприємців – платників єдиного додатку ІІ – ІV груп, обов’язок ведення обліку товарних запасів поширюється лише на платників, які зареєстровані платниками ПДВ або здійснюють реалізацію:

технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

лікарських засобів, виробів медичного призначення;

ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

  1. Відеоінструкція хто з ФОП застосовує РРО/ПРРО? (https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi/8455.html).
  2. Покрокова відеоінструкція щодо порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/video-lessons/8300.html).
  3. Відеоінструкція як завантажити програмне забезпечення ПРРО Каса (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/video-lessons/8335.html).

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX”