Офіційний сайт Бериславської міської ради

11

Грудень

2019

Продаж землі, який досвід мають сусідні країни

У Києві пройшов круглий стіл на тему: «Продаж землі: українські реалії та литовський досвід». Організатором виступила громадська спілка «Всеукраїнська Аграрна Рада».

Про цю зустіч розповів на своїй офіційній сторінці народний депутат України Ігор Колихаєв:
«Під час круглого столу ми обговорили дуже важливе питання, від якого, на мою думку, залежить продовольча безпека та незалежність України.

Верховна Рада вже прийняла в першому читанні законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення” № 2178-10. Моя позиція з цього питання чітка і зрозуміла: Україна не готова до реалізації цього закону без втрат для власної безпеки.

Я вважаю, що необхідно продовжити діючий до кінця року мораторій на продаж землі ще мінімум на два роки.

Для чого потрібна ця відстрочка?

В першу чергу, для наведення порядку в Державному геокадастрі.

По-друге, ми повинні провести повну інвентаризацію і паспортизацію наявних земель не тільки сільськогосподарського призначення, а й усіх інших.

Також важливо навести лад у судовій системі, щоб уберегти власників паїв від рейдерства і судових тяжб.

Четвертий крок – потрібно створити державний банк землі і забезпечити можливість викупу землі громадами, надавши їм можливість отримання довгострокових фінансових ресурсів на умовах пільгового банківського відсотка, для передачі її в подальшому в оренду через систему Прозорро.

П’яте – початок створення ринку землі можливий тільки після проведення всенародного референдуму, якому має передувати відкрита професійна дискусія між вченими, економістами та аграріями. Це сформує реальне уявлення, як і якими шляхами ми повинні рухатися далі.

Я вважаю, що законопроект в такому вигляді, в якому він існує сьогодні, не сприятиме зміцненню економіки України. Так само вважає і більшість аграріїв Херсонщини, з якими мені довелося спілкуватися останнім часом».

(З офіційної інтернет-сторінки народного депутата І.Колихаєва)