Офіційний сайт Бериславської міської ради

16

Липень

2021

Робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення продовжує проведення інформаційної роботи серед підприємців

15 липня  2021року   робоча група з питань  легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення на території Бериславської міської територіальної громади  черговий раз  вийшла  до підприємців,  з метою проведення  інформаційно-роз’яснювальної  роботи  з питань  оформлення трудових відносин.

Проведена інформаційна робота з 18 підприємцями, які здійснюють діяльність у торгівельній мережі міста, закладах харчування  та  надання послуг. За результатами комісійних обстежень  у фізичної особи-підприємця було виявлено двох не оформлених працівників та двох осіб, які здійснювали свою підприємницьку   діяльність  без  державної  реєстрації. По цим  фактам   комісією  були   отримані пояснення  та надані  консультації  як виправити  недоліки в найкоротші терміни.

Робоча група  відповідно до покладених на неї завдань   може проводити роз’яснювальну роботу, збирати, моніторити та узагальнювати інформацію про виявлені факти нелегальної виплати заробітної плати і зайнятості населення,   але як всім відомо,  з 1 липня 2021 року Головним управлінням Держпраці у Херсонській області у взаємодії з Державною податковою службою розпочато масштабне  інспектування з питань виявлення незадекларованих працівників.

Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України розмір санкції за порушення законодавства про працю (незадекларований працівник, факт підміни трудового договору цивільно-правовим/договором про стажування, виплати заробітної плати в конверті, виплати винагороди працівнику без нарахування/сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, фактичного використання праці працівника повний день, при оформленні його на неповний робочий день) складає 10 мінімальних заробітних плат, що у 2021 році становить 60 000 грн

Для виявлення незадекларованих працівників, інспектор може безперешкодно проходити до виробничих, службових та адміністративних приміщень роботодавців, знайомитися з документами, ведення яких передбачено законодавством про працю, спілкуватися з працівниками та представниками роботодавця, ставити їм питання та отримувати пояснення. При виявленні незадекларованих працівників невідкладно будуть вживатися заходи щодо  притягнення до відповідальності за порушення у сфері  законодавства про працю та податкового   законодавства.

        В черговий раз звертаємо увагу роботодавців! Якщо ви вважаєте, що використання незадекларованої праці спрощує ведення бізнесу та зменшує фінансові витрати, ви помиляєтеся. Фінансові ризики і наслідки використання  значно перевищують витрати, які виникають у разі оформлення трудових відносин із працівниками відповідно до законодавства. Незадекларована праця наносить шкоду суспільству, державі та працівнику. Будьте свідомими громадянами  та  дотримуйтесь законодавства про працю.