Офіційний сайт Бериславської міської ради

13

Вересень

2023

Шановні мешканці громади дотримуйтесь правил пожежної безпеки!

Шановні мешканці громади необхідно суворого дотримуватись правил пожежної безпеки, не розводити відкритий вогонь поруч із сухою рослинністю та стернею, а також не залишати на них недопалки та сірники.

Звертаємо увагу, що 17 квітня 2020 року вступив в дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу».

Згідно з яким:

– забруднення повітря речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил карається штрафом від 30 600 до 61 200 гривень або обмеженням волі до 3 років (ст. 241 Кримінального кодексу України) ;

– знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом карається штрафом від 91 800 до 153 000 гривень або обмеження волі від 2 до 5 років (ст. 245 Кримінального кодексу України);

– випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та Начальникам районних, міських, селищних та сільських військових адміністрацій Херсонської області газонів у населених пунктах карається штрафами на громадян – від 3 060 до 6 120 гривень, на посадових осіб – від 15 300 грн. до 21 420 грн. (ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

– ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладання штрафу на громадян – від 6 120 грн. до 12 240 грн., на посадових осіб – від 21 420 до 30 600 грн.

Випалювання сухої рослинності має згубний вплив на стан навколишнього природного середовища, адже призводить до руйнування екосистеми (знищення рослин, комах, птахів та тварин), забруднення атмосферного повітря, погіршення якості ґрунту.