Офіційний сайт Бериславської міської ради

17

Травень

2024

Сказ – особливо небезпечне захворювання !!!


Сказ – особливо небезпечне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. Характеризується гострим перебігом, ураженням нервової системи (агресія, відсутність боязливості, пригнічення, спотворений апетит, не спровокований напад на людей чи тварин тощо) і закінчується загибеллю.

Лікування даної хвороби відсутнє. Передається від хворих тварин шляхом укусу або ослинення шкіри чи слизових оболонок, особливо за наявності на них мікротравм.

В разі невчасного звернення, при укусі твариною, до лікувального закладу та не проведення профілактичного лікування людини – настає  смерть.

Що потрібно  робити якщо покусала тварина:

– якщо Ви не знаєте господаря тварини, яка вкусила вас або Вашу дитину, терміново зверніться в травматологічний пункт. У будь-яких ситуаціях, коли укус завдано маловідомою або хворою на сказ твариною, яка загинула, або зникла в період спостереження, постраждалому проводять повний курс щеплень проти сказу;

– якщо вас покусала дика чи безпритульна тварина (або тварина, якій не зроблено щеплення проти сказу) не намагайтеся відразу ж після укусу зупинити кровотечу (якщо, звичайно, воно не дуже сильне). Треба дати слині тварини разом з кров’ю вийти з рани;

– місце укусу слід ретельно промити господарським милом (воно допоможе боротися з вірусом сказу) , шкіру навколо рани обробити йодом, накласти на рану стерильну пов’язку. Обов’язково відразу ж звернутися в лікарню.

Дотимуйтеся правил утримання домашніх тварин: охороняйте домашніх улюбленців від укусів інших тварин; регулярно робіть щеплення проти сказу сторожовим та мисливським собакам; не заводьте собак та кішок заради забави, не викидайте їх на вулицю; у разі зміни поведінки тварин негайно звертайтесь до найближчої ветеринарної служби; мийте руки після того, як погладили тварину; виводьте тварину на прогулянку лише в наморднику та на повідку; при виявленні трупів диких тварин, не підпускайте до них домашніх тварин, не торкайтеся до них.

Через бойові дії збільшилася чисельність бродячих та здичавілих собак та котів, а призупинення полювання призвело до різкого зростання чисельності лисиць  – природного резервуару сказу.

Пам’ятайте:

тільки при своєчасному застосуванні антирабічних препаратів гарантований повний захист від захворювання на сказ!

Тому дуже важливо, щоб люди усвідомлювали, що  СКАЗ – це небезпечно!!!