Офіційний сайт Бериславської міської ради

16

Червень

2024

Спротив триває! Крим – це Україна!

 

Крим завжди був серцем української національної ідентичності. Історія його населення, зокрема кримських татар, є яскравим прикладом нескінченного спротиву російській імперській політиці. Злочинна депортація кримськотатарського народу в 1944 році стала кульмінацією багаторічної політики радянського тоталітарного режиму, спрямованої на детатаризацію Криму, що є частиною більш широкого контексту колоніальних амбіцій росії щодо України.

Історія України сповнена прикладів утисків та насильства з боку росії. З часів імперської росії і до сьогодення, український народ переживав численні спроби знищення його національної ідентичності, культури та мови. Імперська політика систематично намагалася асимілювати українців, знищуючи їх культурні та мовні особливості, а також здійснюючи економічний гніт.

Під час радянського періоду Україна зазнала жорстоких репресій, зокрема Голодомору 1932-1933 років, що був штучно створений радянською владою і призвів до смерті мільйонів українців. Депортація кримських татар у 1944 році є лише одним із численних прикладів репресивної політики, спрямованої на підрив національної єдності та знищення етнічної різноманітності України.

Попри всі зусилля радянської влади, кримськотатарський народ зберіг свою ідентичність та продовжував боротися за свої права. Повернення кримських татар на свою батьківщину у кінці 1980-х – на початку 1990-х років стало важливим етапом у відновленні історичної справедливості. Проте, російська анексія Криму у 2014 році знову поставила під загрозу існування кримськотатарського народу на своїй землі.

Анексія Криму стала черговою спробою продовжити колоніальну політику і знищити національну ідентичність кримських татар та українців. Проте, український народ не здається. Спротив триває. Крим – це Україна, і боротьба за його повернення триває на всіх фронтах – політичному, дипломатичному, культурному та військовому.

Історія кримськотатарського народу є важливою частиною загальноукраїнської боротьби за незалежність і територіальну цілісність. Незважаючи на численні спроби знищення національної ідентичності, українці та кримські татари продовжують відстоювати своє право на життя у власній країні. Крим – це Україна, і цей факт залишається незаперечним. Спротив триває, і одного дня правда переможе.

Пропонуємо до вашого перегляду фільм, який висвітлює ці події та боротьбу кримськотатарського народу: дивіться тут.