Офіційний сайт Бериславської міської ради

18

Жовтень

2019

Система безпечності харчової продукції (ХАССП) має бути впроваджена у всіх закладах де забезпечується харчування

В Бериславському ДНЗ №3 презентували успішно впроваджену систему безпечності харчової продукції (ХАССП).

Впровадження системи ХАССП в дитячих садках, школах, лікарнях – є гарантом якості в громадському харчуванні. В дитячих садках і освітніх установах – це не просто міра для проходження перевірок контролюючих органів, а важливий інструмент для контролю безпеки харчування дітей поза домом. На відміну від дорослих, у них немає вибору, де харчуватися і як харчуватися, тому, адміністрація цих установ зобов’язана на законодавчому рівні розробити, впровадити і постійно підтримувати принципи системи ХACCП.
Реалізація цієї концепції дозволяє домогтися позитивних моментів в контролі продуктів для дітей, умов приготування їжі, санітарної гігієни приміщення та  персоналу та інше. Комплекс цих заходів допомагає захистити дитину від різних захворювань, включаючи харчові та алергічні отруєння.

Представники райдержадміністрації, відділу освіти та центру обслуговування закладів освіти прийшли аби побачити які реалії функціонування впровадження системи та вивчити можливість перейняти вже робочий існуючий досвід в інших закладах освіти міста та району.

Звісно впровадження цієї системи неможливе без забезпечення відповідної матеріально-технічної бази, холодильників, кухонного обладнання, оснащення харчоблоку та іншого на всіх етапах споживання, приготування, зберігання. Система безпечності харчової продукції розроблена та адаптована для впровадження в ДНЗ №3 за домовленості та ініціативи міської ради, керівництва ДНЗ №3 та Держпродспоживслужби. Бериславський дитячий садок став єдиним в районі де впроваджено цю сучасну систему контролю.

За даною системою харчоблок розділено на окремі блоки – отримання та зберігання продукції в відповідності до температурних норм, удосконалено ланцюжок термічної та холодної обробки, видачі готових страв та інше.

Впровадження цієї системи не було б можливим без забезпечення належної матеріально-технічної бази закладу зі сторони нашого керівництва, тобто міської ради. За що ми дякуємо Олександру Шаповалову та депутатам міської ради за розуміння важливості питань дошкільної освіти. За останні декілька років ми провели капітальний ремонт приміщення харчоблоку, оновили кухонне обладнання, встановили сучасні холодильні шафи для окремого зберігання продуктів та багато іншого. Ми поступово йшли до цього і ось нарешті можемо презентувати та поділитись своїми досягненнями. – сказала завідувач ДНЗ №3 Марина Верховська.