Офіційний сайт Бериславської міської ради

3

Вересень

2019

Тільки разом можна побороти амброзію

Просто зараз починає квітнути амброзія полинолиста. Це один з найнебезпечніших бур’янів, що згубно впливає на організм людини викликаючи важку алергічну реакцію – поліноз. Алергологи стверджують, що пилок амброзії – найагресивніший алерген, який, крім алергічної реакції, здатний викликати астму.

Найефективнішим комплексним засобом боротьби з бур’яном є об’єднання зусиль та знешкодження цієї алергенної рослини. Землі навколо житлової забудови, громадських будівель, парків, стадіонів, спортивних майданчики, промислової території мають систематично оброблятись для недопущення розвитку цієї рослини. Амброзію знищують шляхом виполювання, ручного видалення або скошування.

Доведена ефективність пізнього скошування амброзії безпосередньо до її цвітіння, за наявності суцвіття, час коли воно ще не розкрилось. Це дозволяє вирішити кілька проблем – утворення алергенного пилку та насіння бур’яну. Орієнтовні оптимальні терміни скошування – друга половина липня – початок серпня.

На ділянках внутрішньо-дворових майданчиків багатоповерхівок, які обслуговує ЖЕК-1, працівниками підприємства підтримується чистота, і не допускається виникнення осередків шкідливих бур’янів. Але алергічний пилок має здатність поширюватись на значні відстані, тож робота з знешкодження має проводитись систематично та комплексно на всій території міста.

Для недопущення виникнення алергічний реакцій у жителів міста, викликаної амброзією, звертаємось до керівників підприємств, установ та організацій, навчальних  закладів, мешканців приватного сектору провести відповідну роботу зі знищення вогнищ цієї алергічної рослини.

Піклуйтесь про себе, Берислав та бериславців.