

25
Березень
2025
На Бериславщині зафіксували спалах африканської чуми свиней (АЧС) – вірусної інфекції, що швидко поширюється, не має ефективних методів лікування та веде до масової загибелі тварин.
Інфікований об’єкт зафіксували між населеними пунктами Твердомедове та Кар’єрне, Великоолександрівської ОТГ.
Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Бериславській районній державній адміністрації на своєму засіданні 21 березня 2025 року розробила та затвердила «План заходів щодо ліквідації спалаху африканської чуми свиней на місці виявлення інфікованого об’єкта між населеними пунктами Твердомедове та Кар’єрне, Великоолександрівської ОТГ та недопущення поширення захворювання на територію Бериславського району, Херсонської області». Створено робочу групу, яка буде проводити заходи щодо видалення та знищення в разі виявлення загиблих свиней (решток свиней, продуктів свинарства на сміттєзвалищах, пасовищах, лісосмугах, тощо) на території району.
Чи загрожує людям африканська чума свиней
Ні, африканська чума свиней не є загрозливою для людини. Вірус не передається людині навіть через контакт із хворими тваринами або споживання свинини.
АЧС – це вірусне захворювання, що вражає свиней усіх видів, від домашніх до диких. Він передається через прямий контакт з інфікованими тваринами або їхніми виділеннями, а також через забруднені корми, воду, транспортні засоби, одяг або інструменти.
Вірус може залишатися активним в трупах тварин, кормах і навіть на предметах, які контактували з інфікованими свинями. Захворювання призводить до швидкої загибелі свиней протягом декількох днів після зараження.
Як вберегти свійських тварин від вірусу
Якщо ви помітили дикого кабана поруч із господарством, негайно повідомте відповідні служби.
Перевіряйте, чи немає на вашій території сторонніх осіб, які могли б принести вірус.
Регулярно обробляйте території, транспорт та інвентар, що використовуються для догляду за свиньми.
Використовуйте лише сертифіковані та перевірені корми для своїх тварин.
Перші ознаки АЧС – висока температура у тварини, втрата апетиту, набряки. При виявленні цих симптомів негайно звертайтесь до ветеринарів.