Офіційний сайт Бериславської міської ради

11

Грудень

2023

Увага!!! Бериславське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області інформує!

З початку 2023 року в районі  встановлено  вже другий  випадок захворювання на  африканську чуму свиней.

Станом на 07.12.2023 року встановлено спалах  на території особистого селянського господарства (ОСГ) в с. Борозенське, Борозенської ОТГ, Бериславського району, Херсонської області.

08.12.2023 відбулося позачергове засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при  Бериславській районній державній адміністрації. Протоколом №18 від 08.12.2023  встановлено епізоотичний осередок, визначені  зони  захисту та нагляду, затверджено План заходів по ліквідації  та недопущення розповсюдження захворювання африканської чуми свиней в с. Борозенське та на території Бериславського району, Херсонської області.

Африканська чума свиней безпечна для людей, хворіють  лише дикі та свійські свині, але, зазвичай, хвороба знищує все поголів’я  свиней в регіоні, де панує.

Основний шлях передачі збудника – це безпосередній контакт тварин між собою (хворої та здорової) та передача збудника через посередника, в ролі якого найчастіше виступає людина, що випадково забруднилася виділеннями хворої тварини та мала контакт зі здоровою, а також предмети догляду, інвентар, взуття та одяг, транспортні засоби та корми, і саме небезпечне, на даний час це згодовування свиням харчових відходів. Збудник хвороби тривалий час може зберігатися поза організмом і в першу чергу в харчових продуктах, які могли бути виготовлені з тварин інфікованих вірусом, так в  м’ясі від хворих тварин вірус залишається життєздатним до 155 днів, у копчених м’ясопродуктах – до 6 місяців, у солоному салі – до 1 року, в замороженому м’ясі – до 3 років.  У гної та ґрунті вірус зберігається до 3 місяців, у трупах свиней – до 2,5 місяців.

Основними причинами поширення АЧС є самовільне переміщення тварин та сировини тваринного походження, стихійна торгівля, як тваринами так і сировиною, а також подвірний забій. Не купуйте м’ясо, яке не пройшло ветеринарно-санітарну експертизу та тварин, які не мають ідентифікації та відповідних супровідних документів на стихійних ринках та в  інших не встановлених місцях. Якщо ви стали свідками такої торгівлі, звертайтеся до органів місцевої влади та поліції, для негайного припинення відповідних незаконних дій. Тому що тварини та м’ясо невідомого походження можуть бути причиною встановлення нових спалахів хвороби.

Шановні жителі Бериславського району задля запобігання занесенню вірусу АЧС у свої господарства необхідно :

– Утримувати свиней в закритих, надійно ізольованих приміщеннях. Не допускати вигулу свиней та їх контакт з іншими тваринами. Проводити щоденний клінічний огляд тварин з метою виявлення можливого захворювання.

– Регулярно здійснювати механічну очистку та дезінфекцію приміщень у яких утримуються свині. Облаштувати при входах/виходах в приміщення, де утримуються свині, дезінфікуючі килимки, та забезпечити їх постійну роботу. Обслуговування тварин проводити лише у змінному одязі, при цьому використовувати окремі засоби догляду, інвентар. Постійно вести боротьбу з гризунами.

– Не допускати відвідування господарств, тваринницьких приміщень сторонніми особами.

– Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних документів.

– Не купувати м’ясні продукти в невстановлених для цього місцях, стихійних ринках.

– Не використовувати для годівлі домашніх свиней харчових відходів.

– Не використовувати для напування тварин воду з річок, інших водойм.

При виявленні клінічних ознак захворювання або при виникненні підозри на захворювання, та/або при загибелі свиней негайно звертатись до лікаря ветеринарної медицини, який обслуговує даний населений пункт та до органів місцевого самоврядування для подальшого реагування.